Egyházunk egy-két hete
Az egész épületegyüttes múltja
Érdekes az egész épületegyüttes múltja. Mandák Mária végrendeletében három házat hagyományozott a Pesti Evangélikus Egyházra. Meghagyta, hogy a Karpfenstein u. 31–33. alatt az egyház köteles szeretetházat létrehozni és abban „elaggott, keresőképtelen” evangélikus hívek ápolásáról gondoskodni (1948. december 2., az ajándékozási szerződés kelte).
Mivel a Pesti Evangélikus Egyházközségnek az önállósulás után (1953) jogutódja lett a Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség, a házingatlan a józsefvárosi gyülekezet birtokába került.
Eleinte egy pincehelyiség állt a gyülekezet rendelkezésére, majd lakáscserék által kezdődött meg az épület szeretetotthonná való kialakítása. 1979-ben költözött ki az utolsó lakó. Ma huszonegy lakásból áll az otthon.
1957-ben, amikor az országban a templomépítés szinte lehetetlenségszámba ment, a józsefvárosi gyülekezet elhatározta, hogy a valamikori lóistálló, kocsiszín helyén templomot épít. 1958. december 14-én tartotta itt az első istentiszteletet Bodrog Miklós, a gyülekezet akkori lelkésze. A templom felszentelésére a következő esztendő október 15-én került sor Káldy Zoltán püspök szolgálatával.
A templom oltárán a megostorozott Krisztus képe látható. (Fejérváry Géza mérnök, gyülekezeti felügyelő műve.) Érdekesség, hogy a templomnak két szószéke van. Az egyházi esztendőt tizenkét szimbólum jelképezi az oltártérben.
A diákszálló 1998 októberében kezdte meg működését, D. dr. Harmati Béla püspök szentelte fel. Dr. Okolicsányi Pál felügyelő fáradságot nem kímélve munkálkodott a gyülekezet lelkészével, Kertész Gézával a kollégium létrehozásán.