Keresztény szemmel
Hiányzó gyerekek
Az év vége, év eleje a statisztikakészítés időszaka. Szilvesztereste és az újévi istentiszteleten hagyományosan felolvassuk, hány keresztelő, esküvő, konfirmandus volt az elmúlt évben. És persze hogy hány hittestvérünket temettük el. Mi itt Kiskőrösön összesen hetven főt kereszteltünk meg, de ebből nyolc felnőttet. Tehát hatvankét gyermeket. Az ezredforduló táján még kilencven-száz körüli volt ez a szám. Évek óta folyamatosan csökken a keresztelések száma, mert csökken a születésszám is. S megdöbbentő, ha fellapozzuk például a 21. század végének keresztelési anyakönyveit: akkoriban háromszázötven-négyszáz gyermeket is kereszteltünk egy év alatt!
Szomorú a magyar karácsonyfa… Éppen a kisgyermekek hiányoznak alóla. Ott van a megszületett Megváltó, de egyre inkább hiányoznak a magyar gyerekek.
2008-ban Magyarországon kevesebb magyar gyerek született, mint roma. Hangsúlyozom, itt nem a roma gyerek a sok! A magyar asszonyok nem akarnak szülni. Lassú öngyilkosságra ítéltük önmagunkat.
Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének adatai szerint 2008-ban negyvenkétmillió abortuszt hajtottak végre a világban. Persze hogy nem Afrikában vagy Ázsiában! Zömük Európában és Észak-Amerikában volt. Tragikus szám. Ennyi meg nem született élet! De mondhatni így is: ennyi kioltott élet!
Gianna Jessen harmincegy éves és énekesnő. Az Egyesült Államokban él. Egyike azoknak, akiknek nem akarták a megszületését, sőt mindent megtettek, hogy ne születhessen meg. De ő Isten kifürkészhetetlen akaratából mégis megszületett. 1977-ben az akkor tizenhét éves édesanyja nem akarta őt megszülni. De már későn ment orvoshoz. Akkor a következő brutális módszert alkalmazták a kórházban, Los Angelesben: az „orvos” kilyukasztotta a burkot, hogy elfolyjon a magzatvíz, helyébe pedig sóoldatot pumpált. A marási sérülésektől a magzatnak meg kellett volna halnia, és mintegy huszonnégy órán belül halva születettként hagyta volna el az anyaméhet.
De csodák csodája, Gianna élve született meg. Amikor világra jött, az orvos éppen cigarettaszünetet tartott. A bába pedig nem hagyta őt meghalni, hanem átvitette a csecsemőt a koraszülöttosztályra. A kisbaba életesélyei a következők voltak: feltehetően vak lesz, nem fogja tudni mozgatni a végtagjait, nem tudja fölemelni, sem tartani a fejét.
Gianna mindezt tizenkilenc éves korában tudta meg a nevelőszüleitől. A szerető gondoskodásnak és a megfelelő orvosi segítségnek köszönhetően majdnem teljesen fölépült; kissé sántít ugyan, de már részt vett maratoni futóversenyen is. Keresztény énekesként járja a világot, és mindenütt elmondja, hogy egyedül Isten kegyelméből van életünk…
Lux Elvira, a most nyolcvanéves szexuálpszichológus olyan asszonyokkal foglalkozik kurzusain, akik életük jelentős részét az önmegvalósításnak szentelték. Akik hosszú éveken át a karrierjüket építették, s számukra mind a házasság, mind a gyermekáldás csak akadályt jelentett. S egyszer csak hiányozni kezdett nekik egy gyermek… Ahogy Lux Elvira fogalmaz, azokat a nőket, akik nem tudják, hogy a női beteljesedés legfelső foka anyának lenni, „föl kell nevelni”.
A professzor asszony szerint – aki Magyarországon a téma első tudós művelője (s aki amúgy apácákhoz járt iskolába, s a mai napig, immáron ötvenhét éve monogám házasságban él!) – a szexuális szabadosság egyenes következménye az anyaság leértékelődése és a népfogyatkozás. Mert társadalmunkban az önzés és az örömszerzés mindent megelőzött. Eljátszik a szavakkal. A gyermekét váró nőre régen azt mondták: áldott állapotban van. Majd később másállapotban lévőnek, állapotosnak nevezték az anyákat. S mostanra maradt a terhes kifejezés.
Áldásból – teher. Ez lett a gyermek.
„Az emberek festik a hajukat, eltagadják a korukat, örökké fiatalnak akarnak látszani, és saját utódaiknak is önmagukat tekintik. Feltalálnak mindenféle kenceficét, injekciókat, hogy a szexuális habitust megőrizhessék. Pedig kevesen válnak halhatatlanná a művészetük vagy munkásságuk által; az ember valódi halhatatlansági tőkéje az utód” – nyilatkozta nemrégiben a Magyar Nemzetben.
Kormányunk éppen most szeretné egy új törvénnyel közel egyenlő jogi szintre hozni a házasságot és az élettársi kapcsolatot. Pedig kimutatható: az élettársak alig vállalnak gyereket! Az ilyen kapcsolatokra sokkal inkább jellemző a gyakori abortusz, az élettársi kapcsolatban élők egyéni és társadalmi elkötelezettsége is alacsonyabb szintű – mert nincs olyan súlya a felelősségnek, ebből könnyedén ki lehet lépni, mint egy megunt ruhából.
A jövő karácsonyfája alatt nagypapák és nagymamák fogják megajándékozni egymást kötött zoknival, meleg mamusszal. De lesznek-e fiatalok, akik kitermelik a nyugdíjukat?
Lupták György