Evangélikusok
Beszélgetéssorozat az evangélikus stratégiáról
Az elmúlt év derekán kapott nyilvánosságot az a kezdeményezés, hogy evangélikus egyházunknak a következő tíz esztendőre szóló elképzeléseit, terveit, teendőit foglaljuk stratégiai tervbe. Az erre vonatkozó első vitaanyag nyáron került fel egyházunk honlapjára, s azóta – a mögötte álló munkacsoport szándéka szerint – várják hozzászólásainkat, hogy minél többek közös elképzeléseként folytatódjék a munka.
Az Evangélikus Hittudományi Egyetem (EHE) egyházunk jövőjével kapcsolatban talán a legérintettebb intézményünk, hiszen a szolgálatra készülő lelkész-, hittanár- és katekétahallgatók lesznek majd ténylegesen azok, akik az első vonalban munkálkodnak a következő évtizedekben egyházunkban, tehát személyes sorsukat, pályájukat, későbbi gyülekezeti, egyházi szolgálatukat is a legmélyebben befolyásolja a következő tíz év alakulása. A teológia tanári kara éppen ezért kezdeményezte, hogy mi is járuljunk hozzá ehhez a fontos párbeszédhez: a tavaszi félévben hetenként egy alkalommal beszélgetőkurzust hirdetünk a stratégiai alapok és a kiemelt stratégiai területek témakörében. Szerdán 17.30-tól az egyetem épületében kezdődnek a kilencvenperces órák, amelyeken a stratégiai munkacsoport egy-egy tagja, valamint egy meghívott korreferens vitatja meg a kérdéseket a vendéglátó oktató segítségével.
Bár ezek az órák tanrendünkbe illeszkednek, tehát oktatóink és hallgatóink fórumai lesznek, a stratégiáról szóló párbeszéd fontosságára tekintettel felkínáljuk egyházunk nyilvánosságának is, hogy hallgatóként ki-ki részt tudjon venni alkalmainkon, jobban megismerve ezzel a stratégiai tervezés jelentőségét és a munkacsoport által kiemelt területek jövőjét.
Az első alkalom február 11-én, szerdán 17.30-kor lesz. A meghívott vendég: Varga Csaba stratégiakutató szakember; téma: A stratégiaépítés és egyházi tapasztalatok; helyszín: Evangélikus Hittudományi Egyetem – 1141 Budapest, Rózsavölgyi köz 3.
További tervezett témáink: evangélikus jövőkép – prioritások; gyülekezeti élet; ifjúsági munka; teológia és spiritualitás; oktatás-nevelés; diakónia; misszió; egyházi gyűjtemények (könyvtár, levéltár, múzeum). Az alkalmakról a továbbiakban is hírt adunk.
Dr. Orosz Gábor Viktor adjunktus, az EHE lelkésze Dr. Korányi András docens