Kultúrkörök
Tedd a vállamra a kezed…
Meg kell emelnünk kalapunkat azon diákok előtt, akik a nyári szünet gondtalan élvezetei helyett arra vállalkoztak, hogy a Lotz János nyári diákegyetemen képezzék magukat augusztus 3. és 9. között a nyelvészet, a retorika és a kommunikáció területén. Az Evangélikus Élet szerkesztőségének képviselői a hét második felére érkeztek a rendezvényt szervező Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégiumba, hogy a tanulók friss ismereteiről és közös élményeiről professzionális internetes újságot állítsanak össze. Erőfeszítéseink eredménye lett a FirkÁsz (http://firkasz.myluther.hu/), amelynek több mint harminc írásából szemezgetünk.
Új közösségbe érkezvén mindig nehéz a barátkozás, ezért a táborokban ismerkedési estet szokás tartani. Nagyon kellemesek és szórakoztatóak ezek az együttlétek, és magukban hordozzák azt a lehetőséget, hogy rokon lelkekkel találkozzunk, netán tartós kapcsolatokra tegyünk szert.
Lenczné Vrbovszki Judit tanárnő már a tábor elején kedvesen invitálta a jelenlevőket a kollégium dísztermébe szervezett ismerkedésre. Itt először az egész hét programját ismertette, majd mulattató játékokkal alapozta meg a jó hangulatot.
Maga az ismerkedés is játékos formában történt. Mindenki keresett magának egy olyan párt, akivel még nem beszélt – egy percük volt arra, hogy valamelyest megismerjék egymást. Ezután mindenki a párja vállára tette a kezét, és így mutatta be őt a többieknek.
A többnyire derültséget kiváltó bemutatkozásokat egyéni „produkciók” követték. Ki-ki megvillanthatta csiszolt vagy még csiszolatlan tehetségét. Hallhattunk szívhez szóló szavalatot a kellemes hangú Amikától; magas színvonalú klarinétszólót Edittől; egy másik Edit, Molnár Edit pedig ízelítőt adott a hastánc egzotikus világából. A tábor konferansziéja, Ezer Bogi rövid gondolkodás után egy szerelmes verset tolmácsolt. Érdekes műsorszám volt Holló Noémi és Holló Teodóra tajcsibemutatója. A lányokon kívül két fiú is emelte az est színvonalát. Gál Soma (művésznevén Kavics) és Bencze Norbert – mint a „jövő költői” – két-két saját verssel hozakodtak elő.
Bukai Éva, Vincze Júlia