Keresztutak
Előadás-sorozat hazánk történelméről
Mintegy száz előadásból álló, tizenhét várost érintő országos sorozatot indított február 6-án a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ). A rendezvényeken feldolgozzák Magyarország történelmét, illetve a vallásnak az évszázadok során betöltött szerepéről lesz szó – közölte Osztie Zoltán, a szervezet elnöke budapesti sajtótájékoztatóján.
A Keresztény gyökerek és a boldog magyar élet című, tíz nagy témakört feldolgozó programsorozat keretében azt igyekeznek vázolni, hogy „mit köszönhet a magyar nemzet a kereszténységnek” – tette hozzá a szövetség vezetője. Az első rendezvényt a budapesti Központi Papnevelő Intézet dísztermében tartották, ezen Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom–budapesti érsek mondott zárszót.
Osztie Zoltán közölte: az előadások témái időrendben követik a magyar történelem fontos fejezeteit, a honfoglalást megelőző időktől az Árpád-koron át napjainkig. A felkért előadók bemutatják – a többi között – a Kárpát-medence kora középkori kereszténységének bizonyítékait, „a Szent István-i örökséget” és a magyarok Mária-tiszteletét. Ezenkívül az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend, a pálosok történetéről is tartanak előadást, továbbá szólnak „a mai magyar társadalom előtt álló feladatokról, az ország erkölcsi és gazdasági újjáépítéséről”, illetve a hagyománytisztelet és a liberalizmus között fennálló ellentétekről – tette hozzá a KÉSZ elnöke.
MTI