Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2003 - 12 - IGAZGATÓI KÖRLEVÉL

Iskoláink

IGAZGATÓI KÖRLEVÉL

Iskolánk, a Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) és Kollégium célja, hogy a szórványhelyzetben élő evangélikus fiatalokat összegyűjtse, számukra színvonalas, keresztyén alapokra épülő nevelő-oktató intézményt jelentsen. Fontosnak tartjuk elérni az evangélikus fiatalokat, hisz őérettük alapították őseink ezt az intézményt, és reménységünk szerint a Líceumban zajló nevelés is hozzásegít ahhoz, hogy egyházunk iránt felelősséget és szeretetet érző, tisztségeket is vállaló egyháztagokká váljanak

Az idei tanévtől az Országos Presbitérium döntése alapján a Líceum saját kollégiummal is rendelkezik. Diákotthonunk Reisch György lelkésztestvérünk vezetésével szeretne a dunántúli evangélikus fiatalok számára kollégium, s egyúttal ifjúsági gyülekezet is lenni. Nagy örömmel és szeretettel fogadjuk a diákgyülekezetünkbe fiatalokat „küldő” gyülekezeteink, lelkészeink segítségét.

A Líceum küldöttsége szívesen utazik a gyülekezetekbe, hogy szóban akár többet is mondjon az iskoláról, s ezzel együtt szívesen ajánljuk fel diákjaink, tanáraink, lelkészeink szolgálatát vasárnapi istentiszteleten, ifjúsági órán, bibliaórán.

A lelkészi hivatalokba küldünk egy rövid tájékoztatást a kép-zésről, illetve a fénymásolható jelentkezési lapot. A beiskolázás szervezési feladataival kapcsolatban (jelentkezés, jelentkezési lap, felvételi folyamat stb.) telefonon is örömmel ad tájékoztatást Barta Róbert igazgatóhelyettes kollégám (99/512-439); az esetleg a helyi iskolában is megszervezhető tájékoztatóval, a gyülekezeti alkalmak-kal, vendégszolgálatokkal kapcsolatban pedig én magam is örömmel állok rendelkezésére titkárságunk 99/512-432-es telefonszámán, illetve a 20/912-6541-es mobiltelefonszámon.

A Líceum beiskolázási tájékoztatót, illetve nyíltnapot tart: 2003. december 8. 17.00 óra (10 éveseknek) 2003. december 9. 16.00 óra (14 éveseknek) Ezeken a napokon délelőtt előzetes egyeztetés alapján tanórák is látogathatók.

Egyházkerületünk lelkészeire, gyülekezeteire Isten áldását kérem.

Erős vár a mi Istenünk !

Testvéri köszöntéssel: Tölli Balázs igazgató

Tölli Balázs

Regionális hozzárendelés: Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium