Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2005 - 1 - Dr. Twila Schock evangélikus lelkészt, az Amerikai Egyesült Államok Evangélikus Egyházának európai képviselőjét, aki az elmúlt év őszén tett látogatást hazánkban

Megkérdeztük

Mi volt a fő célja magyarországi látogatásának?

Már több mint 10 éve vagyunk Európában férjemmel, aki szintén evangélikus lelkész. Bár a szolgálati területünk folyamatosan módosult, munkánk és feladatunk változatlan maradt. Jelenleg Magyarország mellett Horvátország, Csehország, Szlovénia, Szerbia, Románia és a távoli Libanon jelenti számunkra a munkaterületet, amelyeket természetesen megosztva látunk el. Ezt megelőzően pedig Moszkvában is dolgoztunk, ahová engem személy szerint még családi szálak is kötnek. Szolgálati központunk – egyházunk szülővárosában – Wittenbergben van.

Látogatásom egyik célja, hogy megfigyeljem, hogyan változott meg a rendszerváltozás után Magyarországon az evangélikus egyház élete. Külön figyelmet fordítottam itt az oktatási intézményekre is, hisz a jövő egyházának képe itt, ezeken a helyeken születik meg s bontakozik ki. Az Evangélikus Hittudományi Egyetem mellett néhány közép- és általános iskolát is meglátogattam. Emellett a gyülekezetek és más egyházi intézmények, így például szeretetházak életét is igyekeztem megismerni. Örömmel láttam, hogy az elmúlt évtizedben mennyi új, pozitív változás történt Önöknél. Természetesen mindenütt akadnak nehézségek is, de nekünk többek között az is a feladatunk, hogy ahol tudunk, segítsünk, és támogassuk a rászorulókat. Ezzel egyetemben pedig mi is tanulni szeretnénk, jó tapasztalatokra mindig nagy szükségünk van. A mi egyházunk az Amerikai Egyesült Államokban jóval fiatalabb, mint az európaiak. Fontos célunk, hogy lutheránus öntudatunkat minél jobban elmélyítsük embertársainkban. Gyülekezeteinknek pedig nagy szükségük van jó példákra, a megfelelő tapasztalatokra, és alaposan felkészült „közvetítőkre”. Ebben rejlik valójában munkánk másik célja. Az európai mintát alapul véve szeretnénk erősíteni az Egyesült Államok evangélikus egyházát. Emellett a partneri kapcsolatainkat is szorosabbá kívánjuk tenni. Úgy érzem, a mostani látogatás eleget tett célkitűzésemnek.

Dombi Éva (hivatalvezető, Győr)

Regionális hozzárendelés: Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület

Keresztény honlapok