Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2005 - 4 - - Miből él az egyház? – egyházközségi elnökségek konferenciája Révfülöpön

- Miből él az egyház? – egyházközségi elnökségek konferenciája Révfülöpön

Gyülekezeteink elnökségeit hívták egybe kerületünk vezetői március első hétvégéjére a révfülöpi konferenciaközpontba. Az időzítés és a témaválasztás nagyon aktuális volt, hiszen a zárszámadás- és költségvetés-készítés időszakában járunk. Az anyagiakra koncentrálva sok esetben elhangzik: „Lássuk, miből élünk…!”

Miből él az egyház? Természetesen kezdetektől fogva mindvégig Isten igéjének van prioritása. Éppen ezért sok hozzászóló arra mutatott rá, hogy nem a szegénység a fő gond, hanem az Isten igéje iránti igénytelenség. Együtt sóhajtottunk azon iga terhe alatt, hogy a gyülekezeti létszám általában fogyatkozik, az épületek túlméretezettek, a gépkocsik elhasználódtak, és valamilyen megoldást kell találni minderre. Nem elég a túlélésre játszani, hanem új gyülekezeti életstílus kell! E témában a konferencia a jövő egyházának stratégiáját három pillérre állította: - Az elsőt Ittzés János püspök úgy fogalmazta meg, hogy áldozatkészségünk tartalékai zsebeinkben vannak. Megfontolásra és terjesztésre ajánlva kézhez kaptuk azt a táblázatot, ami az egyházfenntartói járulék fizetésének méltányos rendje lenne. - A jövő stratégiájának következő része a gyülekezeti alapítványok lehetőségeiben rejlik. - Harmadik pillérét pedig gyülekezeteink gazdálkodásának a különböző pályázatok adják. Hutflesz Mihály előadó egyenesen úgy fogalmazott, hogy „pályázni kell!” Ehhez természetesen sok jó ötlettel és javaslattal is szolgált. Gyakorlati példaként a nemescsói elnökség beszámolója hangzott el. Reméljük, hogy a téma folytatásaként ősszel megvalósul ugyanitt, Révfülöpön a pályázatíró tréning is gyülekezeteink küldöttei részére. (Gyarmati István)

Regionális hozzárendelés: (Ordass Lajos) Evangélikus Oktatási Központ

Keresztény honlapok