Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza

Oltalom Szeretetszolgálat - Nyíregyháza
Családok Átmeneti Otthona

Az Oltalom Szeretetszolgálat Családok Átmeneti Otthona (ismertebb nevén Csillag utcai Anyaóvó) bentlakásos intézmény, mely alapellátás keretében végzi a gyermekek és édesanyjuk átmeneti gondozását. Intézményünk átmeneti szállást, ideiglenes elhelyezést biztosít, a krízishelyzetben lévő, bántalmazott, vagy a hajléktalanság veszélyébe került anyák és gyermekeik számára.

36  férőhellyel működünk, szolgáltatásainkat néhány naptól a Gyermekjóléti törvényben meghatározott időtartamig is igénybe lehet venni. Felvételi kérelmét telefonon és személyesen, vagy gyermekjóléti szolgálat közvetítésével lehet benyújtani, az ország bármely területéről. A bekerülés feltétele, hogy a családtagok ne szenvedjenek fertőző betegségben, vagy olyan betegségben, ami speciális ápolási, gondozási feltételeket kíván. Továbbá feltétele a felvételnek, hogy a jelentkező rendelkezzen jövedelemmel, amelyből megtakarításokat képez, illetve az intézmény térítési díjat fizeti. A térítési díjat az Igazgató Tanács állapítja meg, ennek összege jelenleg: 3900 Ft/hó a felnőtteknek, és 1950 Ft/hó a gyermekeknek.

Krízishelyzetben, mikor az anyák és gyerekeik egy szál ruhában, az életüket mentve pénz nélkül érkeznek hozzánk vagy a rendőrség kíséri ide őket, eltekintünk a várakozó listától, hely hiány esetén pedig a területileg illetékes gyermekjóléti szolgálattal együttműködve keressük meg a segítséget kérő család számára a megoldást.

A hozzánk kerülő családok problémája igen összetett, sokféle hiányállapot együttesének oka, illetve sorozata, törekszünk hozzásegíteni őket a lakástól, személyes kapcsolatoktól, testi lelki egészségtől, munkától, stb. való depriváltság megszüntetéséhez.

A hiányállapotok rendszerének felszámolásához egyéni esetkezelést és csoportos szociális munkát végzünk.

_Az intézmény szolgáltatásai:_
- szociális ügyintézés (családgondozás keretében)
- mentálhigiénés gondozás, (különös tekintettel a pszichiátriai gondozottakra)
- életvezetési-, háztartásvezetési tanácsadás (sokgyermekes anyukáknak, serdülőknek, egyéni -esetkezelés és csoportos szociális munka keretében)
- jogi tanácsadás, pszichológiai tanácsadás (képzett szakemberrel)
- gyermekeknek játszóház (készségfejlesztés játékos formában)
- korrepetálás (napi szinten)
- csoportos illemtan serdülőknek
- közösségi rendezvények (éves ünnepkör, névnapok, keresztény alkalmak).

Szoros intézményi kapcsolatban dolgozunk együtt a Gyermekjóléti szolgálatokkal, segítő szervezetekkel, adományozókkal, terepgyakorlati helyszínt biztosítunk több szociális szakembert képző intézmény hallgatói számára.

A krízishelyzetbe került, hajléktalanná vált anyák és gyermekek számára nyújt (max. 12 hónapra) elhelyezést, életvitelszerű tartózkodási lehetőséget. A részleg 36 fő befogadására alkalmas.
Működtetése: Gyermekvédelemről és a gyámügyi igazgatásról szóló többször módosított 1997. évi XXX. tv. 51. §.

*Részlegvezető*: Daskóné Soós Anita Tel:+36208244045

Központ