Gyülekezet

Pukánszki Ilona

Szokványos levelet kaptam. Feladója arra kér, küldjek neki egy Keresztelési bizonyítványt. A leányát a nagyszénási evangélikus templomban keresztelték, és ennek bizonyítékául szeretné, ha teljesíteném kérését.
Szokványosnak neveztem a levelet, mert első olvasásra a kérés is az volt. Szoktak kérni igazolást, amikor az valamilyen egyházi szertartáshoz kell. De!
Ebben az esetben a kérés indoklása lepett meg. Majdnem 40 éves szolgálatom alatt nem kaptam ilyen magyarázatot egy ilyen egyszerű kérésre!
Az édesanya, aki gyermekének a kereszteléséi igazolását kérte, ezt az iratot, hivatalos okmányt karácsonyi ajándéknak szánta. Nem hinném, hogy sok embernek jut ilyesmi eszébe a mai világban: ilyen kedves ajándék, "Fogadd tőlem szeretettel a KERESZTELÉSI BIZONYÍTVÁNYODAT".

Soha nem állítottam ki anyakönyvi kivonatot ilyen jókedvvel.
Köszönöm az édesanyának (özv. Pukánszki Mihályné, született Kovács Klára - Kiskunlacháza).
A leánya: Pukánszki Ilona (özv.Ürögi Györgyné)

Kapcsolatfelvétel
Lelki táplálék
Vezetőség