Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Kórusaink bemutatkozása
A kaposvári énekkar

A Kaposvári Evangélikus Kórus 1997-ben alakult, az akkori ifjúsági csoport tagjaiból. Nem sokkal később néhány felnőtt taggal is bővült. Az énekkar most 13 fővel működik, ebből szoprán 5, alt 3, tenor 2 és basszus 3 fő.

A repertoár alapvetően egyházi alkalmakra készült művekből áll. Természetesen az evangélikus ihletésű művek képezik az alapot, de sok olyan művet is megszólaltatunk, melyek az általános egyházi kórusirodalom kiemelkedő művei. Kottatárunk jelenleg 300 művet tartalmaz.

A kórus rendszeresen közreműködik a jelenős gyülekezeti alkalmakon, egyházi ünnepeken, és az istentiszteleteken.

A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület által szervezett kórustalálkozókon immár ötödik alkalommal vettünk részt Nemescsón. Ezt megelőzően Bakonycsernyén, Celldömölkön, Győrött és Keszthelyen rendezett találkozókon énekeltünk, valamint házigazdái voltunk a Kaposvári kórustalálkozónak.

Rendszeres koncerteket szervezünk minden adventen a kaposvári templomunkban, ahol meghívott vendégkórusokkal együtt készülünk az Úr eljövetelére. Ezen kívül örömmel teszünk eleget más gyülekezetek koncertmeghívásának is.

2002-ben CD-t készítettünk ÜNNEPEINK címmel. A CD-n a Karácsony, Húsvét és Pünkösd ünnepkörébe tartozó művek hallhatóak. (A CD megvásárolható a gyülekezet iratterjesztésében.)

Kiemelkedő élményt nyújtott a kórusnak a 2007. évben szervezett LUTHER út, melynek keretében a wittenbergi templomban istentiszteleten énekelhettünk, majd a lipcsei Tamás templomban Bach sírjánál több Bach korált szólaltattunk meg!

Próbáinkat minden héten pénteken 18.00 órakor tartjuk a gyülekezeti termünkben.

Kórusunk folyamatosan nyitott az új tagok csatlakozására, amelyek közül leginkább basszus illetve tenor szólamba várunk jelentkezőket, de a többi szólamban is kínálunk lehetőséget az énekelni szeretőknek!

A celldömölki énekkar
A komáromi énekkar
A csákvári énekkar
A Győr-nádorvárosi énekkar