Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Kórusaink bemutatkozása
Az oroszlányi énekkar

Az Oroszlányi Evangélikus Gyülekezet Énekkara 1962-ben alakult meg Nagy Dániel vezetésével. Első szolgálata a szenháromság ünnepe utáni 15. vasárnap volt, mely templomuk felszentelésének ünnepnapja.

Az énekkar fő feladatának a mai napig is az istentiszteleteken való szolgálatot tekinti. Kezdetben a repertoár három-, négyszólamú kórusművekből állt, mely később kiegészült oratórikus művekkel amelyek már magyobb zenekart és szólistákat igényeltek. (Bach: János-passió, Karácsonyi oratórium, kantáták, Händel: Messiás, Haydn: Krisztus hét szava a keresztfán, Mozart: Requiem).

Az énekkar küldetésének tekintette, és tekinti ma is a magyar kortárs zeneszerzők műveinek megszólaltatását. Így hanzottak el több alkalommal Bárdos Lajos, Halmos László, Kodály Zoltán, Orbán György, Sulyok Imre, és Szokolai Sándor kórusművei.

Megalakulásuk óta vasárnaponként szolgálnak az istentiszteleteken. Az évi kettő oroszlányi koncert mellett Magyarország több városában és falujában szolgáltak és vállalnak szolgálatot a mai napig is. Külföldön Ausztriában, Szlovákiában, és Németországban koncerteztek több alkalommal.

1981 óta a Plochingeni (Németország) Evangélikus Gyülekezet fúvószenekara és az Oroszlányi Evangélikus Énekkar között az évek során szoros baráti és testvéri kapcsolat jött létre, ami a két gyülekezet és a két város kapcsolatát is szorosabbá tette.

1995-től Nagy Dániel kórusvezető szolgálatát leánya Milán Zoltánné vette át.

A celldömölki énekkar
A komáromi énekkar
A csákvári énekkar
A Győr-nádorvárosi énekkar