Páratlanklub

A 30 FK Története
Sajtó
Hasonló Szervezetek, Hasznos Linkek

Üdvözlünk a Páratlanklub honlapján!

A Páratlanklub az Evangélikus Egyház Női Missziójának felekezetközi alkalma, a női misszió és klub ötletgazdáinak a szervezésében. Éppen olyan szívesen látunk katolikusokat, mint evangélikusokat, reformátusokat, vagy baptistákat és lehetne folytatni a sort. A klub célja keresztény közösség, baráti kapcsolatok építése, hitbéli megerősítés páratlanok és párosak, egyedülállók és kapcsolatban/házasságban élők számára.

A klub programjai között szerepel a filmnézés (és beszélgetés a filmek kapcsán), társasjátékozás, kirándulás, irodalmi teaház, útibeszámolók, balatoni nyaralás és egyéb kezdeményezések. A programokról a páratlanklub levelezőlistán, a weblapunkon ("Aktuális", "Tervezett alkalmaink"), és a Facebook oldalunkon kaphattok bővebb információt.

Feliratkozás a levelezőlistára: https://mailman.lutheran.hu/postorius/lists/paratlanklub.lutheran.hu/

Weblapunk címe (ez a lap): https://paratlanklub.lutheran.hu/

Facebook oldalunk címe: https://www.facebook.com/paratlank

Női Misszió? Akkor ez csak nőknek szól?

Természetesen nem. A Páratlan klub ugyan a Női Misszió pártfogásában, de attól függetlenül működik. Nemtől, kortól függetlenül bárkit szívesen látunk a programjainkon.

Miért éppen Páratlankub?

A klub a 2006-os indulásakor és az azt követő években elsősorban az egyedülállókra összpontosított, nekik kívánt lehetőséget nyújtani az ismerkedésre, programokra, de a későbbi évek során a társkereső profil egyre inkább háttérbe szorult, elsősorban azért, mert manapság már nagyon sok társkereső klub van, ahol azonban a résztvevők sokszor csak futólag ismerik meg egymást, és soha többé nem találkoznak, mi pedig úgy éreztük, hogy ennél többet szeretnénk nyújtani: egy olyan baráti közeget, ahol tagjaink otthon érezhetik magukat, és ahová szívesen visszatérnek akár azután is, hogy megtalálták a párjukat.

Miért tartottuk meg akkor mégis a nevet?

Azon túl, hogy a klub ezen a néven vált ismertté az évek során - "összenőttünk" a névvel, a "páratlan" szó egy másik, nagyon fontos jelentéssel is bír számunkra. Kifejezi, hogy Isten hogyan tekint az emberre: egyedinek teremtette megismételhetetlen, páratlan személyiségnek. Akár társra talál valaki az életben, akár nem, a léte egyaránt értékes. Isten vallomása ezt nyomatékosítja: "drága vagy a szememben, becses vagy." Ézs.43,4.

Sokszor az amúgy is erős társkeresési vágy és törekvések mellé még járul a keresztény közösségek részéről egy viszonylag erős sürgetés is, hogy 30 fölött muszáj tenni valamit azért, hogy megtaláld a társadat. (És ez nyomás gyakran éppen gátjává is válhat a kapcsolatépítésnek, vagy zavarhatja azokat, akik a törekvéseik ellenére nem találtak társat maguknak.) Éppen ezért a klub neve számunkra azt is jelzi, hogy minden ember értékes. Az is, aki párkapcsolatban él és az is, aki nem talál párra. Társ nélkül is lehet teljes, szép, hasznos, értelmes és örömteli életet élni.

Mit jelent, hogy felekezetközi?

A programjaink nyitottak, több keresztény felekezet tagjai is részt vesznek rajtuk. Tiszteletben tartjuk a különböző felekezetek határait és a közös kincsünkre igyekszünk fókuszálni.

Jöhetnek nem hívők is a rendezvényekre?

Igen, szívesen látjuk őket és reméljük, hogy kölcsönösen jól fogjuk érezni magunkat a programjainkon. Senkire nem akarunk ráerőltetni semmilyen tanítást és mindenkinek a személyiségi határait tiszteletben tartjuk. Jézus Krisztus is ezt tette és erre tanít bennünket.

látogató 2009. febr. 11. óta

Napiige
?Az igazságosság felmagasztalja a népet, a bűn pedig gyalázatukra van a nemzeteknek.? (Péld 14,34)