Páratlanklub

Sajtó

Cikkek:

Harminc Feletti Keresztények Szombat Estéje

A művészethamisítók felállították műhelyeiket a szépen renovált főteremben, és nagy erőfeszítéssel próbáltak visszaemlékezni a hamisítandó kép minden részletére. Nyugalom, a budapesti skót gyülekezet VI. kerületi templomába nem maffiózók, hanem a 30 FK este résztvevői fészkelték be magukat…

A "30 feletti keresztények bulija" a 30 és 45 év közötti egyedülállók alkalma. Azoké, akiknek a legtöbb keresztény gyülekezetben nincs saját csoportjuk. A Vörösmarty utcai református templomban szervezett együttléten viszont kötöttségek nélkül ismerkedhetnek meg egymással, és kötetlenül köthetnek új barátságokat. Ezt a célt hivatottak szolgálni az olyan játékok is, mint a "képhamisítás-játék". Ezen kívül persze sok idő jut beszélgetésre, és akinek kedve szottyan rá, akár táncolhat is.

A január 15-én tartott rendezvény volt az első ilyen alkalom. Több mint nyolcvanan engedtek a csábításnak. Többségükben budapestiek voltak, de még Kiskunmajsáról is érkeztek érdeklődők. Minden keresztény felekezet képviseltette magát ebben az igazán sokszínű, ökumenikus kavalkádban. A falakra kifüggesztették az érdeklődési körök listáit, amelyekre feliratkozhattak azok a résztvevők, akik másokkal szeretnének kirándulni vagy moziba menni, netán bibliaórát tartani, esetleg társasjátékestét rendezni - hogy csak néhányat említsünk a sok lehetőség közül.

A jó hangulatú összejövetel végén sokan megkérdezték, hogy mikor lesz a legközelebbi ilyen alkalom. Nos, valamikor áprilisban. Az ezzel kapcsolatos részletek a http://www.geocities.com/harminc_f_k honlapon lesznek olvashatók. Addig sem kell azonban senkinek magányosnak lennie, mert az érdeklődési körök listája alapján már most tudható, hogy kiket lehet meghívni egy kirándulásra vagy egy koncertre.

Evangélikus Élet 2005. február 13.

Szerkesztve: Páratlanklub

Tervezett Alkalmaink