Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2004 - 6 - Missziói nap Nagykanizsán

Missziói nap Nagykanizsán

Május utolsó előtti szombatján Nagykanizsán gyülekeztek a Dunántúl evangélikusai az immár hagyományos Kerületi Missziói Napra. Lélekben együtt voltunk azokkal a testvéreinkkel, akik Pakson és Szolnokon élték meg az összetartozás nagy élményét.

Bennünket vendéglátóink – a Deme házaspár és gyülekezetük – valóságos küzdőtérre hívtak. A napnak ugyanis a városi tornacsarnok adott otthont. Nem csak a hely szelleme érzékeltette velünk, hogy kemény küzdelem vár ránk. Szeverényi János országos missziói lelkész és Ittzés János püspök szolgálatai világosan elénk tárták Isten szándékát. A páli felszólítás a képmutatás nélküli szeretetről egészen úgy hangzott, mint egy sportolóját felkészíteni igyekvő tréner parancsszava. A Római levél 12. fejezetében megfogalmazott imperatívuszok tükrében bizony csak elesett és megfáradt arcunkat láthattuk. Riadtan kérdeztük: Hol ebben a tükörben az evangélium? Mi az, ami bennünket indulásra, küzdelem-re buzdít? Bár nem volt a napnak témája, mégis többször előkerült Pál csodálatos vallomása Krisztusról. „ Mert amikor még erőtlenek voltunk, a rendelt időben halt meg Krisztus értünk, istentelenekért.” (Rm 5,6) Csak ez a csodálatos tény adhat erőt mindenfajta küzdelemhez. Nem egyszerűen a magunk erejét kell megfeszíteni, hanem számolhatunk azzal, hogy Isten szeretet-energiája kiáradt a szívünkbe a nekünk adatott Szentlélek által. Ez a szeretet vitt bennünket a csoportos beszélgetésekre és a délutáni közös programokra is. A helyi gyülekezet ifjúsági csoportja szemléletes pantomimjátékkal mutatta meg e szeretet nélkül élő ember sötétségét. Hasonlóan megrázó volt a női misszió munkájáról hallott és látott beszámoló B. Pintér Mártától. Az alig negyven évet megélt agyongyötört fekete asszony vallomása. A legfontosabb: JÉZUS! Nekem az a reménységem, hogy akik együtt voltunk ezen a napon a tornacsarnok és az élet küzdőterén, ezt a legfontosabbat megértettük.

Verasztó János (egyházker. missziói lelkész, Répcelak)

Regionális hozzárendelés: Répcelak–Csánigi Evangélikus Egyházközség

Keresztény honlapok