Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2007 - 06 - Gyurátz-híradó Kőszegről

Gyurátz-híradó Kőszegről

A Kőszegi Evangélikus Mezőgazdasági, Kereskedelmi és Informatikai Szakközépiskolában már évek óta működő Gyurátz Ferenc Alapítvány idei eredményéről szeretnénk röviden hírt adni.

Örömünk, hogy ebben az évben is két tanulót sikerült az ösztöndíjjal megajándékozni. Örömünket fokozta, hogy több jelölt közül is választhattunk. Olyanok kapják ezt az ösztöndíjat, akik tanulmányi eredményeikben, közösségi magatartásukban és hitéleti gyakorlatukban is példát mutatnak a többi tanulónak. Az idén az egyik ösztöndíjasunk Tóközi Eszter végzős római katolikus tanulónk volt. Tanulmányi eredménye kitűnő, több tárgyban is díjat, kitüntetést kapott. Ehhez hozzájárul hitoktatójának értékelése, amely szerint: „hozzáállása kezdetektől fogva aktív és figyelmes. Igénye, hogy lelkigyakorlatokon mélyítse, fejlessze hitéletét táborokban és ifjúsági összejöveteleken.” A másik tanuló Sztehló Adrienn 10. osztályos tanuló. „Megbízható diák, a hittanórákon aktívan vesz részt, magatartásában érződik a keresztyén értékrend” – írja hitoktatója. Egyik tanára szerint „kisugárzása” van társaira. Ő evangélikus, a régebben elhunyt büki lelkész – Sztehlo Mátyás – unokája. Szívből örülünk, és kívánjuk, hogy maradjanak ilyenek egész életükben. Kis szomorúságunk is van, mert a „híradóhoz” sajnos most hozzátartozik, hogy az adományozók száma mintha csökkenőben lenne, s vele természetesen az adományok is. Ezért szeretnénk felhívni testvéreink figyelmét erre az alapítványra, és szeretnénk mindenkit arra kérni, hogy – akik megtehetik – adományukkal erre a jövőt célzó, fontos Gyurátz Alapítványra is gondoljanak. Csekket az iskolától, elsősorban Horváth Antal igazgatóhelyettestől lehet kapni az iskola címén (9730 Kőszeg, Árpád tér 7. Tel: 94/563-492). Köszönjük a hűséges adakozók „családjának” adományaikat. Biztosak vagyunk benne, hogy áldozatuk gyümölcsöző. De legyen és maradjon imádságunk is, hogy Isten áldja, segítse és tartsa meg formálódó evangélikus iskolánkat a többivel együtt, és alakítsa azokban a jövendő egyház nemzedékét is.

Dr. h.c. Keveházi László

Regionális hozzárendelés: K?szegi Evangélikus Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Keresztény honlapok

Evangélikus Egyház