Felpéci Evangélikus Egyházközség

Felpéci Evangélikus Egyházközség
Templomfelújítás (pályázati projektek)

A felpéci evangélikus templom külső felújításának folytatása és orgonájának felújítása

TÁMOGATÓ: EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA - EGYH-EOR-16-0777 TÁMOGATÁSI AZONOSÍTÓVAL

Jelenlegi projektünk a templomépület külső felújításáról, valamint a működésképtelen orgona restaurálásáról szólt, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Győri Járási Hivatala Építésügyi és Örökségvédelmi Osztályának örökségvédelmi hatósági engedélye szerint. A munkálatokra az EGYH-EOR-16 keretből 22,3 millió forint támogatást nyert a gyülekezet, amelyet a Magyarországi Evangélikus Egyház 5,7 millió forint önrésztámogatással egészített ki a külső homlokzat felújításának, illetve az ahhoz kapcsolódó tervezői és egyéb szakértői szolgáltatások támogatására.

A külső felújítás építési munkáinál a Dávidbau Építő és Faipari Kft. volt a kivitelező. A 19.786.030,- Ft értékű beruházáshoz 15.696.000.- Ft támogatást használtunk fel.

A projekt megvalósításához kapcsolódó vállalkozási szerződés

Az orgona restaurálását Takács Péter pannonhalmi orgonaépítő mester - Portativ Bt. - végezte el. A felújítás során előre nem látható körülmények miatt határidő-módosítás volt szükséges. A felújításhoz 6.604.000,- Ft támogatást használtunk fel.

A projekt megvalósításához kapcsolódó vállalkozási szerződés

A projekt megvalósításához kapcsolódó vállalkozási szerződés módosítása

A felpéci evangélikus templom homlokzatának felújítása és környezetének rendezése

TÁMOGATÓ: EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA - EGYH-EOR-14-0419 TÁMOGATÁSI AZONOSÍTÓVAL

Eredeti projektünk a felpéci evangélikus templom teljes homlokzatának felújítására és környezetének rendezésére szólt. Mivel a megítélt támogatás alacsonyabb összegéből - 8.500.000 Ft - ezt nem lehet megvalósítani, ezért a tervben eredetileg is szereplő két munkálatot végeztük el: az épület falazott kerítésének felújítását, valamint az épület bejárati ajtóinak felújítását, illetve pótlását.

A 18.században épült templom főbejárati és oldalsó ajtaja és vasalatai korrodáltak, a kőből épített kerítés romos volt. A kivitelező kiválasztását követően a munkaterület átadása 2015.01.13-án volt. A Járási Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatal és restaurátor szakmai iránymutatása mellet történt meg az ajtók és vasalataik felújítása, faanyaguk helyenkénti pótlása. Az ajtók 2015.03.11.-én a helyükre kerültek a kerítés színezésének Örökségvédelmi Hivatal általi jóváhagyásával (első részszámla).

A kerítés felújítása 2015.04.17.-én a műszaki átadással megtörtént (második részszámla). A kerítés felújítása a közelében lévő területen nyomot hagyott, így ott terület rendezést, füvesítést kellet végezni ezzel zárultak a projekt munkálatai. A projekthez kapcsolódó szolgáltatási díjakat, mint tervezés, műszaki ellenőr stb. a gyülekezet önerőből fedezte.

A felpéci evangélikus templom toronysüvegének felújítása

Jelenlegi projektünk célja a XVIII. századi eredetü műemléki védettségű templom toronysüvegének felújítása. A fejlesztés eredményeként elhárul a veszélyhelyzet, amit az építmény rossz állapota okoz. A projekt megvalósításával a település történelmi, építészeti hagyományait is megőrizzük. A torony meglévő lemezborításának kézi lebontása után az újonnan ácsolt és deszkázott felületen az eredetivel megegyező anyagból, egyedi gyártású elemekből archaikus lemezfedés készül, csúcsdísszel, villámhárítóval.

Lutheran Congregation in Felpéc
Templomunk
Gyülekezetünk életéről
A felpéci evangélikus templom orgonájáról