Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Alapítványok
Alsósági Evangélikus Fiatalokért Alapítvány (ALEF)
Evangélikus Egyház "Élő Kövek" Alapítvány
Vadosfai Evangélikus Gyülekezet Alapítvány
Veszprémi Evangélikus Egyházi Alapítvány

Alapítványok

Egyházunk elnöksége ebben az évben is kéri gyülekezeti tagjainkat és minden - egyházunk szolgálatát támogató - adózó állampolgárt, hogy adójuk egyházak részére felajánlható 1%-át a Magyarországi Evangélikus Egyház részére ajánlják fel, melynek technikai száma: 0035 Az alapítványok részére felajánlható másik 1% tekintetében néhány, egyházkerületünkben működő alapítványról tájékoztatás olvasható a bal oldali menüsorban!

*********************************************

Ezen az oldalon a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület, vagy a területén lévő intézmények által alapított alapítványokról olvasható tájékoztatás.

*********************************************

TÚRÓCZY-HAGYATÉK ALAPÍTVÁNY

A Fővárosi Bíróság nyilvántartásba vette és közhasznú szervezetté minősítette a TÚRÓCZY-HAGYATÉK ALAPÍTVÁNYt (THA), amelynek célja Túróczy Zoltán püspök személyes emlékeinek és irodalmi hagyatékának gyűjtése, gondozása, teológiai és egyházkormányzói tevékenységének elemzése és mindezek publikálása. Ezáltal az alapítvány méltó helyet kíván biztosítani egykori püspökünknek az egyház emlékezetében, és igehirdető szolgálatát elérhetővé akarja tenni az egyház mai nemzedékei számára, hogy ily módon járuljon hozzá egyházunk megújulásához.

Az alapítvány nyílt, ahhoz bárki csatlakozhat, aki az alapítvány céljával egyetért.

Támogató adományokat köszönettel fogadunk az alapítvány 11702036-20710983 számlaszámára.

Az alapítvány első feladata, hogy megkeresse azokat, akiknek személyes emlékei vannak Túróczy Zoltánról. Kérjük mindazokat, akik egy interjú keretében szívesen elmondanák emlékeiket, jelentkezzenek levélben Terei Gábornál, az alapítvány képviselőjénél (1015 Budapest, Batthyány u. 59. mfszt. 6.) vagy telefonon a kuratórium elnökénél (96/516-160).

Ittzés János püspök a THA kuratóriumának elnöke

Bencze András püspökjelölt bemutatkozása
Díjak
Elnökség