Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Középfokú iskolák
Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola
Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ
Evangélikus Mezőgazdasági, Kereskedelmi, Informatikai Szakképző Iskola és Kollégium
Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Kollégium és Szakképző Iskola

Középfokú iskolák

**Szeretettel köszöntöm evangélikus iskoláink leendő diákjait és szüleiket! **

Erősen remélem, sokan meghallják a hívó szót, és úgy döntenek, hogy a magukról ezeken az oldalakon hírt adó dunántúli evangélikus iskolák valamelyikében - Győrött, Kőszegen, Sopronban - végzik majd középiskolai tanulmányaikat. Ha figyelmesen végigolvassák iskoláink bemutatkozó sorait, azonnal felfedezhetik, milyen színes, versenyképes kínálattal hívogatják a fiatalokat; így segítenek az egész család számára fontos döntés meghozatalában is.

A döntésben én is szeretnék segíteni azzal, hogy hangsúlyosan felhívom elsősorban a szülők figyelmét arra a biztonságra, amelyet egyházi fenntartású iskoláink nyújthatnak gyermekeik testi, értelmi fejlődésén túl a lelki nevelés komolyan vételével. Sok kísértésnek, veszélynek kitett fiataljaink iskoláink, kollégiumaink védő közösségeiben készülhetnek hivatásukra, a nagybetűs Életre. S mivel gyermekeinkért mindannyian Isten előtti felelősséget hordozunk, döntésünk meghozatalakor ebben a távlatban is végig kell gondolnunk az iskolaválasztás fontos kérdését.

Szeretettel várjuk az evangélikus és más vallású diákokat dunántúli evangélikus középiskoláinkba!

Ittzés János püspök

Alapítványok
Bencze András püspökjelölt bemutatkozása
Díjak