Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Középfokú iskolák
Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ

Győr szívében, a Rába-parton, a város egyik legszebb épület-együttesében található modern, jól felszerelt iskolánk. Ez Győr egyetlen evangélikus intézménye, ahol óvodáskortól érettségiig keresztyén szellem nevelés, oktatás folyik ökumenikus szellemben.

Intézményünkben a képzési formák egymásra épülnek. Az óvodából egyenes út vezet az általános iskolába. A negyedik osztályosok választhatnak a nyolc évfolyamos gimnázium és az általános iskola felső tagozata közül. Az általános iskola nyolcadik osztálya után a négy évfolyamos gimnáziumunkban nyílik lehetőség a továbbtanulásra.

Magas szint, sokoldalú tudásra vágysz? Szeretnél bibliai ismeretekben vagy a természettudományokban elmélyülni? Szeretnél legalább két idegen nyelven beszélni? Szeretnél informatikából képzett lenni? Szeretnél gépírástudással rendelkezni? Szeretnél tanuló éveid alatt sokat utazni? Szeretnél, szabadidődben zenélni, sportolni, táncolni, színjátszó körbe vagy önképzőkörbe járni? Szeretnél mindent megkapni, ami jövendő életpályádon a sikeres induláshoz szükséges? Szeretnél magatartásodban, megjelenésedben kultúrált fiatal lenni?

Ha igen, akkor diáktársak, nevelők, lelkészek lelkes csapata vár téged is, aki intézményünkben hitből és szeretetből fakadó keresztyén életvitelre képes, az Európai Unióban is eligazodni tudó, sokoldalú, nyitott és igényes felnőtté válhatsz.

Címünk: 9025 Győr, Péterfy S u. 2.

Tel.:96/510-170 Fax.:96/510-171

E-mail: iskola@evangelikus-gyor.sulinet.hu

Az iskola honlapja: www.peterfy.hu

Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola