Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Középfokú iskolák
Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Kollégium és Szakképző Iskola

A soproni evangélikus középiskolák vendégszolgálatai

A Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) és Kollégium és az Eötvös József Egészségügyi Szakközépiskola diákjai és tanárai az idei tanévben is több dunántúli gyülekezetekbe látogatnak el. Gyülekezeti alkalmakon való szolgálatuk által igyekeznek szorosabbra fűzni az evangélikus iskolák és a gyülekezetek kapcsolatát, valamint bátorítani a gyermekeket az egyházi középiskolába való jelentkezésre.

Az immár hagyományossá váló vendégszolgálatok alkalmaira minden, a soproni evangélikus középiskolák iránt érdeklődő családot szeretettel várnak a vendéglátó gyülekezetek és az iskolák küldöttei.

OM azonosító: 030 693

Igazgató: Tölli Balázs

Cím: 9401 Sopron, Széchenyi tér 11.

Telefon: 99 / 512-430

Telefax: 99 / 512-444

E-mail: liceum@bdeg.sopron.hu

Honlap: www.bdeg.sopron.hu

Beiskolázással kapcsolatos információt ad: Barta Róbert igazgatóhelyettes.

Oktatási formák és kódjaik:

1. 8 osztályos magyar gimnáziumi osztály
  2. 8 osztályos német nemzetiségi gimnáziumi osztály
  3. 4 osztályos magyar gimnáziumi osztály
  4. 4 osztályos német nemzetiségi gimnáziumi osztály
  5. Német nemzetiségi nyelvi előkészítő osztály (heti 21 német óra)
  6. Angol nyelvi előkészítő osztály (heti 16 angol óra)
  7. Esti gimnáziumi osztály (felnőttek részére)

Diákjaink igényeinek megfelelően emelt szintű felkészítést szervezünk a Líceumban tanított szinte minden tantárgyból.

A választható nyelvek: 1-2. nyelv: angol, német, latin, francia, orosz 3. nyelvként: finn, spanyol, olasz, latin, orosz

Az idegen nyelvek oktatása minden évfolyamon csoportbontásban történik, lehetőség szerint tudásszintek szerint szervezett csoportokban. A nyolcosztályos gimnáziumi képzés keretében a diákok az 5. és 6. évfolyamon egy általuk választott idegen nyelvet tanulnak (angolt vagy németet, heti 3 órában), amely mellett a 7. és 8. évfolyamon második nyelvként mindenki számára kötelező a latin nyelv tanulása is (heti 2 órában). A 9. évfolyamtól kezdődően diákjaink kettő általuk választott idegen nyelvet tanulnak (lásd a fenti táblázat 1-2. nyelv) heti 4 órában, illetve választhatnak harmadik idegen nyelvet is (lásd a fenti táblázat 3. nyelv).

Kollégiumi férőhely: 120 tanuló számára

Nyitott Kapuk Napja: 2004. december 13. az 5. évfolyamra felvételizők számára 2004. december 14. a 9. évfolyamra felvételizők számára

Mindkét napon az 1-4. tanóra látogatható, december 13-án 17.00 órakor, december 14-én 16.00 órakor tájékoztatót tartunk a hozzánk felvételiző diákok és szüleik számára.

Felvételi eljárás:

A nyolcosztályos gimnáziumba jelentkezőknek felvételi elbeszélgetést tartunk, a négyosztályos gimnáziumba jelentkezőknek írásbeli felvételit (matematika, magyar, illetve német a nemzetiségi osztályba jelentkezők esetén) és szóbeli felvételit is szervezünk. Természetesen mind a nyolc- mind a négyosztályos gimnáziumi képzésre jelentkezők esetén figyelembe vesszük az addig elért általános iskolai osztályzataikat is.

A Soproni Líceum, Evangélikus Egyházunk nagy múltú iskolája, a 448. tanévet kezdi meg 2004 szeptemberében.

Ahogy évszázadokkal ezelőtt, az alapítás idején alapvető cél volt a dunántúli evangélikus gyülekezetek tehetséges fiataljainak oktatása, nevelése, ugyanúgy ez a legfontosabb cél ma is.

Éppen ezért nagy szeretettel hívjuk és várjuk az evangélikus fiatalokat a Líceumba; a távolabbról érkezőket Diákotthonunkba, ahol lelkészünk vezette evangélikus diákgyülekezet tagjaként megélhetik evangélikus identitásukat. Szeretnénk olyan fiatalokat útjukra bocsátani érettségi vizsgájuk után, akik tudják, felismerték azt, hogy fiatal egyháztagként felelősséggel kell hordozniuk Evangélikus Egyházunk ügyét!

A Líceumban a 8 és 4 osztályos gimnáziumi képzés keretein belül egyaránt biztosított a magyar és német nemzetiségi tagozat működése.

Diákjainknak a kötelez tanórák ismeretanyagát kiegészítve igyekszünk színvonalas, az egyéni igényeket figyelembe vevő fakultációs és idegen nyelvi órákat, szabadidő-sport tevékenységet biztosítani.

Iskolánkról, programjainkról, eredményeinkről további információk találhatók honlapunkon:

"Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Kollégium és Szakképző Iskola":http://www.bdeg.sopron.hu

Elérhetőségeink:

9400 Sopron, Széchenyi tér 11.

Tel.: 99/512-430 Fax: 99/512-444

E-mail: liceum@bdeg.sopron.hu

Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola
Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ