Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben
Presbitériumi és közgyűlési határozatok
Egyházkerületi presbiteri határozatok
Gyenesdiás, 2002. március 22.

**A Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület presbitériuma következõ határozatokat hozta:**

12/2002. Sz. Határozat: 2002. augusztus 30-ig az egyházmegyei presbitériumok mérjék fel, hogy 2 éves távlatban, fontossági sorrendben mely munkálatokat javasolnák elvégezni az egyházmegye gyülekezeteiben. 2003. március 31-ig pedig szakértoi felméréssel alátámasztva nyújtsák be az egyházmegyei presbitériumok 5 éves távlatban gondolkodva, rangsorolva az elvégzendo munkálatokat az Egyházkerület Elnökségének.

13/2002. Sz. Határozat: A presbitérium egyhangúlag elfogadta a Nagyalásonyi Egyházközség parókia-felújítási munkálataira javasolt 400 ezer Ft-os támogatást az egyházkerületi építési keret terhére.

14/2002. Sz. Határozat: A presbitérium 11 szavazattal az Evangélium Színház 2 eloadásának támogatását fogadta el. 3 szavazat 1 eloadás támogatását javasolta. A kerületi lelkészevangélizációt 100 ezer Ft összeggel támogatja a kerület; Ha valaki jelentkezik, és mégsem vesz részt az evangélizáción, úgy püspök úr javasolja, hogy 1000 Ft bánatpénzt fizessen.

15/2002. Sz. Határozat: Az id. Magassy Sándor és Magassy Katalin valamint munkatársaik által szerkesztett hittankönyv 1- 5. osztályos gyerekek számára, a munkafüzetekkel együtt jusson el az esperesekhez, s ha támogatják a megjelentetést, elvileg nem zárkózik el az egyházkerület a kiadatás anyagi támogatásától.

16/2002. Sz. Határozat: A bibliaterjesztési offertóriumból a Vasi, Veszprémi, Somogy-Zalai egyházmegye konfirmandusai kaphatnak Bibliát ajándékba a 2002. esztendoben. A listát az esperesek adják le.

17/2002. Sz. Határozat: A Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület Presbitériuma köszönetet mond a Weltler családnak adományáért, mellyel Weltler Jeno emlékplakett ajándékozásával kívánja jutalmazni, ösztönözni a kerületi kórustalálkozón arra méltónak találtatott kórusokat.

18/2002. Sz. Határozat: A Nyugati ( Dunántúli) Egyházkerület Presbitériuma egyhangúlag úgy dönt, hogy a 2002. április 28-i celldömölki kerületi kórustalálkozón Weltler Jeno emlékplakett ajándékozásával elismerésben részesüljön az Oroszlányi Evangélikus Gyülekezet énekkara 40 éve folytatott huséges és magas színvonalú szolgálatáért. S ugyancsak részesüljön elismerésben az erre a találkozóra meghívott szlovéniai gyülekezeti énekkar. A kerületbol most a találkozón résztvevo 5 énekkar közül az arra leginkább érdemesnek tartott énekkar ugyancsak kapja meg az emlékplakettet. A többi énekkar pedig kapjon emléklapot.

19/2002. Sz. Határozat: A Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület Presbitériuma elvi egyetértéssel fogadja a Túróczy Alapítvány létrehozását. S amennyiben a lehetoség adott az alapítvány létrehozására, úgy a szükséges összeg rendelkezésre bocsátását a kerület keretébol támogatja.

20/2002. Sz. Határozat: Az egyházkerület presbitériuma 200 ezer Ft-ot biztosít a kiírandó teológiai pályázat jutalmazására. A határozatot a presbitérium egyhangúlag elfogadta.

21/2002. Sz. Határozat: A presbitérium egyhangúlag támogatja, hogy a Dunántúli Harangszó újságnak egy külön számát ingyenes, egyéni terjesztéssel juttassuk el a gyülekezeti tagokhoz. A példányszámot a lelkészek által bejelentett igény alapján kell meghatározni.

Veszprém, 2000. november 24.
Székesfehérvár, 2001. március 9.
Győr, 2001. június 18.
Győr, 2001. október 20.
Veszprém, 2002. november 9.
Kaposvár, 2003. május 17.
Celldömölk, 2004. április 24.
Győr, 2004. október 2.
Székesfehérvár, 2005. április 30.
Győr, 2005. október 22.
Veszprém, 2006. április 22.

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben Presbitériumi és közgyűlési határozatok Egyházkerületi presbiteri határozatok Gyenesdiás, 2002. március 22.