Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben
Presbitériumi és közgyűlési határozatok
Egyházkerületi presbiteri határozatok
Veszprém, 2002. november 9.

**A Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület presbitériuma következõ határozatokat hozta:**

22/2002. Sz. Határozat: A Presbitérium 1- tartózkodással elfogadta a Püspöki jelentést.

23/2002. Sz. Határozat: Addig, amíg országos szinten az adatszolgáltatás nem rendezõdik, a Presbitérium egyhangúlag támogatja Ittzés János püspök határozati javaslatát arról, hogy bár törvényi kötelezettségek nem írják elõ, az esperesi hivatalok a tavaszi egyházmegyei presbiteri gyûlések után, a püspöki hivatal és a kerületi elnökség tájékoztatása érdekében az egyházközségek népmozgalmi adatai mellett, a számadásokat is juttassák el 1- 1 példányban a püspöki hivatalba.

24/2002. Sz. Határozat: A Presbitérium egyhangúlag támogatja Ittzés János püspök határozati javaslatának a Közgyûlés elé terjesztését: az Egyházkerületi Közgyûlést az jelenlegi õszi idõszakról, a tavaszi idõszakra helyezze át. Így a Közgyûlés kellõ hatékonysággal végezheti munkáját, a jelentésre kötelezettek pontosabban tehetnek eleget kötelezettségüknek.

25/2002. Sz. Határozat: Az Egyházkerület Presbitériuma egyetértéssel fogadja a Pápai Egyházközség Elnökségének beadványát egyházkerületi pedagógus- díj alapításáról. Ennek támogatására 50 ezer Ft-os keretet fogad el. A részletek kimunkálására felkéri a Pápai Egyházközség illetve Egyházkerület Elnökségét.

Veszprém, 2000. november 24.
Székesfehérvár, 2001. március 9.
Győr, 2001. június 18.
Győr, 2001. október 20.
Gyenesdiás, 2002. március 22.
Kaposvár, 2003. május 17.
Celldömölk, 2004. április 24.
Győr, 2004. október 2.
Székesfehérvár, 2005. április 30.
Győr, 2005. október 22.
Veszprém, 2006. április 22.

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben Presbitériumi és közgyűlési határozatok Egyházkerületi presbiteri határozatok Veszprém, 2002. november 9.