Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Presbitériumi és közgyűlési határozatok
Egyházkerületi presbiteri határozatok
Győr, 2004. október 2.

**A Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület presbitériuma következõ határozatokat hozta:**

7/2004./P. sz. HATÁROZAT: Az egyházkerületi presbitérium - egy tartózkodás mellett - elfogadja a Győr-Soproni Egyházmegye Közgyűlésének javaslatát, miszerint a Győr-Soproni Evangélikus Egyházmegye két részre való felosztásának tervezetét az egyházkerület közgyűlése elé terjeszti.

8/2004./P. sz. HATÁROZAT: Az egyházkerületi presbitérium Deme Dávid nagykanizsai lelkészt, a Somogy-Zalai Egyházmegye LMK elnökét - többségi szavazattal - a Lelkészakadémia igazgatótanácsába delegálja.

9/2004./P. sz. HATÁROZAT: A Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület Presbitériuma kéri az Országos Presbitériumot, hogy a 2/2004. sz. szabályrendeletből következő egyházmegyei és egyházkerületi építést előkészítő és ellenőrző műszaki feladatok végzéséhez évi 5 millió Ft keretet az egyházkerületek számára biztosítson. A presbitérium egy tartózkodás mellett elfogadta.

1. a/2004./P. sz. HATÁROZAT: A presbitérium felkéri az egyházmegyék elnökségét, hogy a szabályrendelet szerinti építési igény felmérését 1-3 fő műszaki szakértő bevonásával végezzék el minden évben. A fontosabb munkákhoz a 9/2004./P. sz. határozatban kért keretből (5 millió forint) igényelhető fedezet terhére előzetes műszaki vizsgálatokat és költségbecslést készíttessenek.
  2. b/2004./P. sz. HATÁROZAT: Az egyházmegyék minden megkezdett 10 anyagyülekezet után 1-1 nagyobb (5 millió forint) feletti felújításra vagy építésre tegyenek javaslatot a fenti előkészítő anyag megküldésével. A kerületi presbitérium a hitéleti és építési-, műszaki szempontok alapján ebből választja ki, és állítja fontossági sorrendbe az országos támogatásra továbbítható évi 5 építési, felújítási munkát. A presbitérium egy tartózkodás mellett elfogadta.
Veszprém, 2000. november 24.
Székesfehérvár, 2001. március 9.
Győr, 2001. június 18.
Győr, 2001. október 20.
Gyenesdiás, 2002. március 22.
Veszprém, 2002. november 9.
Kaposvár, 2003. május 17.
Celldömölk, 2004. április 24.
Székesfehérvár, 2005. április 30.
Győr, 2005. október 22.
Veszprém, 2006. április 22.

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben Presbitériumi és közgyűlési határozatok Egyházkerületi presbiteri határozatok Győr, 2004. október 2.