Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben
Presbitériumi és közgyűlési határozatok
Egyházkerületi presbiteri határozatok
Székesfehérvár, 2005. április 30.

1/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangúlag tudomásul veszi az elnökség beszámolóját a 2004. évi támogatási keretek szétosztásáról.

A következő határozatok az egyházkerületi külön keret terhére történő támogatásokra vonatkoznak:

2/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangúlag támogatja a Nemescsói Evangélikus Egyházközséget a gyülekezeti házuk felújításának pályázatához kért 1 millió Ft összeggel.

3/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangúlag támogatja a Ménfőcsanaki Evangélikus Egyházközséget gyülekezeti házuk és parókiájuk felszereléséhez, valamint azok környezetének rendbetételéhez 1 millió Ft összeggel.

4/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium 1 tartózkodás mellett támogatja a mihályházi egyházközséget, gyülekezeti ház építéséhez 1 millió Ft összeggel.

5/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium 2 tartózkodás mellett döntött a bakonycsernyei és súri gyülekezetek 1 millió Ft összeggel való támogatásáról szolgálati gépkocsi vásárlására.

6/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium 1 tartózkodás mellett döntött a Gércei Evangélikus Egyházközség 1 millió Ft összeggel való támogatásáról, templomuk tetőszerkezetének felújítására.

7/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangú döntésével elnapolja a Mezőlaki Evangélikus Egyházközség gépkocsi-vásárlási kérelmét. A Presbitérium a következő gyűlésén kívánja meghatározni a gépkocsi vásárlások támogatását célzó kondíciókat, s akkor visszatér a mezőlaki gyülekezet kérésére.

8/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium 3 tartózkodással döntött az Ösküi Evangélikus Egyházközség 800 000 Ft összeggel való támogatásáról gyülekezeti házuk tervezési költségeinek finanszírozására.

9/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangú döntéssel 1 millió Ft támogatás odaítéléséről határozott a Zalaszentgróti Egyházközség javára, gyülekezeti háza fűtésének és gyülekezeti termének korszerűsítéséhez.

10/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangúlag felhatalmazza az egyházkerületi elnökséget a soproni Zerge utcai vendégház fenntartási költségeinek rendezésével kapcsolatban arra, hogy próbálja elérni az Országos Egyház Gazdasági Bizottságánál, hogy ne a kerületi keretből kelljen kipótolni a rendkívüli támogatás 600 ezer Ft-os részét. Amennyiben ez nem jár sikerrel, úgy felhatalmazza az Elnökséget, hogy rendelkezzék az összeg kerületi keretből való kifizetéséről.

11/2005./P. sz. HATÁROZAT: A Presbitérium egyhangúlag hozta meg a döntést, mely szerint 800 ezer Ft összeggel támogatja a Bakonytamási Evangélikus Egyházközséget új parókiájuk befejezéséhez.

Veszprém, 2000. november 24.
Székesfehérvár, 2001. március 9.
Győr, 2001. június 18.
Győr, 2001. október 20.
Gyenesdiás, 2002. március 22.
Veszprém, 2002. november 9.
Kaposvár, 2003. május 17.
Celldömölk, 2004. április 24.
Győr, 2004. október 2.
Győr, 2005. október 22.
Veszprém, 2006. április 22.

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben Presbitériumi és közgyűlési határozatok Egyházkerületi presbiteri határozatok Székesfehérvár, 2005. április 30.