Pusztavám-Móri Evangélikus Egyházközség
 
1%

1%

 
Menü
Pusztavám-Móri Evangélikus Egyházközség
Bemutatkozás
A móri gyülekezet története
Új épületben
 

Új épületben

Kül- és belföldi anyagi támogatással (a Lutheránus Világszövetség 150 e. Ft-ot adományozott), valamint a szomszédos települések evangélikusainak hatékony segítségével (Pusztavám, Bakonycsernye-Súr, Nagyveleg) megvásárolták, majd rendbe tették a város központjában lévő, korábban ügyvédi munkaközösség céljára használt épületet, amely azóta, imaházul szolgál. Az egyházmegye tulajdonába került épületben az első istentiszteletet 1986. október 5-én tartották. Azóta a rendszeres vasár- és ünnepnapi istentiszteleteken kívül itt folynak a heti bibliaórák, egyes csoportok hittanórái, a konfirmációi oktatások, és itt kapnak helyet a különféle egyházi rendezvények is.

A gyülekezet ismét a szomszédos, nagy múltú, német eredetű Pusztavám filiája. Az eltérő adottságokkal rendelkező anya- és leánygyülekezet jól kiegészíti egymást. Puskás János nyugdíjba vonulása (1995) után néhány hónapig Cserági István nagyvelegi lelkész helyettesített, majd Kapi Zoltán – néhai Kapi Béla püspök unokája ­– lett a gyülekezetek lelkipásztora.

Az imaház felavatásának 10. évfordulóján - 1996. november 3-án -, a gyülekezetet alapító Puskás János nyugalmazott lelkész szolgált. 1998. december 13-án a 12. évfordulót ünneplő gyülekezet előtt Szebik Imre, az egyházkerület püspöke hirdette az igét. 2001. november 4-én – a 15. évfordulón - Ittzés János püspök prédikációjából meríthetett erőt a móri hívek közössége.

A kis filia 1998-ban kívül felújította imaházát, a következő évben, pedig a belső felújítás során komfortosította imatermét: bevezették a földgázt, majd 2006-ban csatornázást végeztek.

Az imaház 2000-ben került hivatalosan, - ajándékozás jogcímén - a leányegyház tulajdonába.

A 2001-ben tartott népszámlálás adatai szerint több mint félezer evangélikus él a városban, de sokan még ismeretlenek a gyülekezetben. A hívek szeretnék minél előbb megismerni valamennyi evangélikus testvérüket. Az egyházi nyilvántartásban szereplők száma ugyanis alig haladja meg a 250-et. Az egyházfenntartói járulékot fizetők száma a 100-at közelíti.

Társoldalak
"Cseperedés"
A jelen
Móri leányegyház
 
© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.
Kérdések és megjegyzések: Webmaster