Vonalvég
Előfizetés
Egyházkerület
Evangélikus honlap

Hírek - Lelki táplálék - Fáklyafény - Aktuális - Egyháztörténet - Iskoláink - Megkérdeztük - Könyvbemutató - Gyermekoldal - Versek - Egyéb - Visszhang - Pályázatok - Arcképcsarnok

Egyházkerületünkben történt
Lelki táplálék
Igehirdetések, áhitatok, meditációk
Fáklyafény
"Szent igédnek fáklyafénye" - gondolatok az egyházi esztendő heti igéiről
Az eltelt hónap aktuális témája
Egyháztörténet
Válogatás egyházkerületünk múltjából
Iskoláink
Beszámolók oktatási intézményeink életéből
Megkérdeztük
Interjú érdekes emberekkel aktuális témákról
Könyvbemutató
Egyházkerületi és egyéb fontos kiadványok bemutatása
Gyermekoldal
Rejtvények, gyerekírások, gyerekrajzok
Versek
Irodalmi illusztrációk
Minden más
Visszhang
Szerkesztői üzenetek, levelek, reagálások
Egyházkerületi pályázatok, díjak
Arcképcsarnok
Ismert lelkészek és nem-lelkészek
Evangélikus Egyház - Online újságok - Dunántúli Harangszó - Archívum - 2005 - 2 - BÖJT 2. (REMINISCERE) VASÁRNAP HETE

Fáklyafény

BÖJT 2. (REMINISCERE) VASÁRNAP HETE

"Uram, miért állsz oly távol, miért rejtőzöl el a szükség idején? ... Ne feledkezz meg a nyomorultakról ... az alázatosok kívánságát meghallgatod, Uram. Megerősíted szívüket, feléjük fordítod füledet, véded az árva és elnyomott ügyét." Zsolt 10,1.12.17-18

Ezen a böjti vasárnapon mindig újra egy kétségbeesett édesanya könyörgő imája cseng a fülemben. Egy visszatérő kérdés az egész imádság: Miért? Miért az én gyermekem pusztulását kell tehetetlenül végigszenvednem? Miért áll tőlem Isten most oly távol? Miért feledkezik meg rólam, pedig most volna szükségem rá? Ismerős ez a perlekedő hang? Átéltünk már hasonló mélységeket?

Az Istennel perlekedő édesanya tusakodása folytatódott. Ezen a napon a templomban a kananeus asszony alázatos, kitartó könyörgéséről szóló történetet hallotta. Alázatos könyörgés. „Az alázatosok kívánságát meghallgatod, Uram.” A gyermekéért könyörgő asszony Máté tudósításában így imádkozik: „Úgy van, Uram!” Mintha a zsoltár szavai hangzanának: „Rád bízhatja magát a gyámoltalan, az árvának te vagy a segítője” (14.v.). A böjti idő alázatra és bűnbánatra akar elvezetni bennünket. Nincs jogunk perlekedni Urunkkal, csak irgalmára emlékeztethetjük őt. Ezért kérhetjük imádságaink meghallgatását így: „Hinni taníts, Uram, kérni taníts! Gyermeki, nagy hitet kérni taníts! (RÉ 479,1)

Keveháziné Czégényi Klára (ny. ev. lelkész, Kőszeg)

Regionális hozzárendelés: K?szegi Evangélikus Egyházközség

Keresztény honlapok