Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség

Istentiszteletek,
kiscsoportok, bibliakörök

Istentiszteletek

Templomunkban minden vasárnap 10:00 órai kezdettel tartunk úrvacsorai istentiszteletet.

Családi istentisztelet

A tanévben, minden hónap első vasárnapján 11:15 órai kezdettel családi istentiszteletet tartunk. Ezen alkalmak liturgiája eltér a hagyományos istentiszteletekétől: ifjúsági énekeket éneklünk, a gyerekek számára kivetített rajzok segítségével meséljük el egy kiválasztott ige történetét.

Keresztyén Értelmiségi Fórum (KÉF)

Minden hónap 4. hétfőjén este 18.30-kor tartjuk a Keresztyén Értelmiségi Fórumot. Ezen a meghívott ismert tudósokkal, művészekkel, szakemberekkel beszélget az -- igencsak szép számú -- hallgatóság a hazai keresztyén közélet számára aktuális és fontos témáiról.

Gyülekezeti bibliaóra

A keddenként 18.30-tól a gyülekezeti teremben tartott találkozókat, közös beszélgetéseket dr. Koczor Miklós szervezi. Bizonyos alkalmakon vendégszolgálók tartanak előadásokat pl. egyházunk missziójáról, diakóniai szolgálatáról, a Szentlélek eljöveteléről.

Csütörtöki bibliaóra

Csütörtök délelőtt 10 órától találkoznak azok az idősebb testvérek, akik esti alkalmakon - különösen a téli nehéz közlekedési viszonyok között - nem tudnának részt venni. Az együttlétet Kerekes Titusz és dr. Tomcsányi Attila szervezi.

Fiatal felnőttek bibliaórája

A fiatal, jobbára már családos felnőttek kéthetente csütörtökönként 19.30 órától találkoznak. A "csütörtökisek" nem a gyülekezeti teremben, hanem minden alkalommal más-más, a társasághoz tartozó családnál jönnek össze.

A középnemzedék bibliaórája

A gyülekezet középnemzedéke számára szervezett bibliaórák a hónap első csütörtökén, este 6 órakor kezdődnek, hacsak más gyülekezeti rendezvény miatt ez az időzítés nem változik. A mostani félévben bibliai témákról beszélgetünk, az alkalmakat áhítat zárja. A helyszín a szokásos: gyülekezeti központunkban az alagsori gyülekezeti terem.

Bibliaiskola

A nemrégiben indult új alkalmunkat azok számára ajánljuk, akik szeretnék mind jobban megismerni az Szentírást, annak nagyobb összefüggéseit. Minden hónap 2. hétfőjén 18.00 órakor az alagsori próbateremben találkozunk.

Házaspáros kör

Nemrég házasodott és kicsit "tapasztaltabb" párok együttlétein a házasság örömeiről és problémáiról beszélgetünk, hiszen mindannyian tapasztaljuk és éljük, sokat kell azért fáradozni, hogy egy kapcsolat harmonikus, meghitt és boldog legyen.

Liturgikus kórus

A liturgikus kórus dr. Ecsedi Zsuzsa kántorunk vezetésével konkrét alkalomra készülve, külön megbeszélt időpontban tartja próbáit. Nevéből következően fontosnak tartja az évezredes hagyományú liturgikus dallamok megszólaltatását. Ezenkívül a gyülekezeti énekek alternatim (váltakozó) éneklésében is részt vesz. Ha alkalom adódik, önálló kórusműveket is megszólaltat az istentiszteleten. Szolgálatának egyik csúcspontja a húsvét hajnali feltámadási liturgia.

Gyülekezeti énekkar

A péntekenként 19.15 h-tól próbáló kb. 20 fős Budahegyvidéki Evangélikus Énekkart Hikisch Zoltán vezeti. Az elmúlt években az énekkar számos ifjúsági éneket, spirituálét, valamint komolyzenei művet tanult meg és adott elő, ezzel szolgálva gyülekezeti alkalmainkon, és más (magyar és külföldi) gyülekezetekben.

Hittanórák

Gyülekezetünknek különösen fontos feladata a gyermekek bevezetése a hitéletbe. Az óvodáskorúak hittanóráit Keczkó Szilvia és Bencéné Szabó Márta lelkész tartja a gyülekezetben. Három általános iskolában folyik evangélikus hitoktatás, ezeket rendjét az Aktuális menüpont alatt találhatjuk.
Nagyon kedvelt a vasárnap 10 órakor kezdődő, az istentisztelettel párhuzamosan zajló gyermek-bibliakör, mely Keczkó Szilvia lelkésznő irányításával zajlik, az órákat a gyülekezet fiataljai tartják. Segítség ez a szülőknek, akik részt vehetnek az istentiszteleten, míg gyermekeiket jó helyen tudhatják.

Cserkészet

A kerületi református gyülekezettel együtt közös protestáns cserkészcsapatot tartunk fenn. Vezetője Vidovszky Márton. Gyülekezetünk hívja, várja szeretettel a kalandvágyó, próbáktól sem visszariadó ifjú nemzedéket.

Új lap - 1

Megközelítés