Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség

Külkapcsolataink
Külkapcsolataink - ma

Külkapcsolataink

Amikor 1989-ben egyházunk delegált a finnországi finn-magyar-észt lelkészkonferenciára, a tuusulai gyülekezet - amely 24 ezer lelket számlál - testvérgyülekezetének fogadta el a miénket. A következõ évben már egy 20 tagú delegációt hívtak meg gyülekezetünkbõl egyhetes látogatásra és azóta is tart a kölcsönös látogatások sora. Kapcsolatunk kezdete óta rendszeres anyagi támogatásban részesítenek minket: több millió forintot érõ digitális orgonával, számítógéppel ajándékozták meg gyülekezetünket. Tavaly októberben az énekkaruk látogatott el hozzánk, Maija Vuorinennek, a gyülekezet ének és zenei irányítójának a vezetésével. Idén júniusban gyülekezetünk ifjúsági énekkarát várják Tuusula-ba. Mindkét részrõl megfogalmazódott, hogy hasznos és jelentõs ez a kapcsolat a két gyülekezet lelki élete szempontjából.

1989 júniusában kezdõdött a testvér-gyülekezeti kapcsolat a bajorországi Schrobenhausenben lévõ, a miénkhez hasonló lélekszámú evangélikus gyülekezettel is. Az "Aktion Silbermöwe - Christen für Europa" (Ezüstsirály akció - Keresztyének Európáért) 3000 magyar keresztyént hívott meg egy müncheni ökumenikus rendezvényre, ahol a schrobenhauseni gyülekezet fogadott minket. Azóta számos kölcsönös látogatásra került sor, konfirmandusaink is rendszeresen meghívást kapnak. Gyülekezetünk egy látogatásuk alkalmából sokszorosítógépet kapott tõlük ajándékba, nagymennyiségû másolópapírral és festékanyaggal együtt. De itt is elsõsorban az egymással való találkozások élménye, lelki tartalma, a testvériség megélése jelenti az igényt a kapcsolatunk további ápolására.

1993 júniusában a Münchenben rendezett nagyszabású evangélikus egyházi találkozó, a Kirchentag (Egyházi napok) alkalmával - tõlünk számos meghívott részvételével - külön helyet kapott ennek a partneri kapcsolatnak a bemutatása. Hasonló módon történik ez idén júniusban Hamburgban is, az ott rendezendõ Kirchentag alkalmából.

Kõszeghy Tamás

Alkalmaink