Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség

Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség
Megközelítés

Budapest XII. kerületében a 2001. április 7-én felszentelt templom gyülekezetünk jelenlegi otthona. (Kék Golyó u. 17.) Egyházi körzetünk főleg a kerület, de részben belenyúlik az I. kerületbe is. A lelkészi szolgálat része a Budakeszi szórványgyülekezet is.

Templomunk megközelíthető gyalog a Déli pályaudvartól (2. metró végállomásától, a 18-as, az 59-es, és a 61-es villamosok, valamint a 21-es, a 39-es, a 102-es, és a 139-es buszok megállójából), illetve az 59-es villamos, valamint a 21-es, és a 102-es buszok Istenhegyi út megállójától. Autóval a Magyar jakobinusok tere felől lehet érkezni, mivel a Kék Golyó utca egyirányú az Istenhegyi út felé. A gépkocsikat a templomkertben kialakított parkolóban lehet elhelyezni a gyülekezeti alkalmak idejére.

A lelkészi hivatal hétfőtől péntekig 9-12 óráig fogadja a híveket, Ekkor történhet esküvők, keresztelők, temetések, beteglátogatások bejelentése, valamint egyházfenntartói járulék befizetése.

Istentiszteletek rendje:

• minden vasárnap 10:00 órakor gyülekezünk úrvacsorás istentiszteletre. A hónap első vasárnapján családi istentiszteletet tartunk, melyet minden alkalommal szeretetvendégség követ. Ezen a délelőttön 11:30-kor hagyományos liturgiájú istentiszteletet is ünneplünk. Ez alkalommal is minden testvérünket várjuk az úrvacsorai közösségbe.

• Budakeszin a református templomban a hónap első és harmadik vasárnapján 8:30 órakor van evangélikus istentisztelet. A hónap harmadik vasárnapján ünnepeljük az úrvacsorát is.

Az ünnepi és hétközi gyülekezeti alkalmakról rendszeresen szétküldött hírlevélben tájékoztatjuk a nyilvántartásunkban szereplő híveinket, illetve honlapunkon is megtalálhatják.

Alkalmaink
Tisztségviselőink