Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség

Budahegyvidéki Evangélikus Egyházközség
A schrobenhauseni presbiterek látogatása gyülekezetünkben - 2004.

"Az elmúlt évben a presbitérium küldöttsége látogatott hozzánk Schrobenhausenből munkamegbeszélésre. Bizony büszkék lehettünk, hogy ma már nem mi szorulunk szerencsésebb sorsú testvéreink támogatására, hanem kapcsolatunk minden tekintetben egyenrangú, s ők is szívesen veszik tanácsainkat, kérik véleményünket gyülekezeti központunk üzemeltetésével kapcsolatban csakúgy, mint gyülekezetépítési tapasztalataink tekintetében. Amint galériánk képei mutatják, a komoly eszmecsere mellett volt alkalmunk vidámságra is. Idén mi készülünk Schrobenhausenbe hasonló megbeszélésre. Reményeink szerint ez a tapasztalatcsere rendszeressé válik, tervezzük az évenkénti találkozást, egyszer itt, egyszer ott. Idei terveink között szerepel a schrobenhauseni konfirmandusok vendégül látása (ez már régen rendszeressé vált találkozás egyszer itt és egyszer ott) és egy nyári, nagyobb létszámú csoport autóbuszos kirándulása is bajor testvéreinkhez."

Idézet dr. Vidovszky István írásából, amit teljes terjedelmében itt elolvashatnak.

Schrobenhauseni testvérgyülekezetünkről az alábbi oldalon olvashatnak.

Kirándulás Finnországban - 2004.
Mérföldkövek - gyülekezeti konferencia Révfülöpön 2005.
Kirándulás Győrben - 2005.
Tanévzáró kerti ünnepség
Utazás Schrobenhausenba - 2005.
Kerékpártúra