Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Egyházkerületünk az Internet országútján
Elnökség
Szabó György egyházkerületi felügyelő életrajza

Győrött születtem 1951-ben evangélikus szülők gyermekeként. Középiskolába a Révai Miklós Gimnáziumba jártam. Ezt követően építész-üzemmérnöki, majd épületfelújítási szakmérnöki diplomát szereztem. Műszaki ellenőrként, majd a műemléki belváros rehabilitációjának szervezésén, később pedig a lakásiroda vezetőjeként dolgoztam. 1995-től magánvállalkozásban építési piacelemzést és építési információközvetítést végzek.

Családi életem rendezett, négy gyermekünk van, két felnőtt és két iskoláskorú. 1990-ben Győrújbaráton egyházközségi, majd 1995-ben, 2000-ben és 2006-ban egyházmegyei felügyelővé választottak. Részt vettem a győri Péterfy Sándor evangélikus iskola visszaigénylését követő feladatokban. A lakásiroda vezetőjeként, személyesen tárgyaltam le az épület kiürítését. Szakmai munkásságomnak egyik szép emléke a kerületi székház építése, aminek előkészítésében és lebonyolításában térítésmentesen vállaltam a közreműködést. A megépítést követően kaptam megbízást az épület gondnoki feladatainak ellátására. Az egyházmegyén belül több egyházi épület felújításánál tudtam tanácsadással segítséget nyújtani.

2002-ben bekapcsolódtam a Házas Hétvége lelkiségi mozgalomba és mások segítségével sikerült az evangélikus egyházon belül is elindítani ezt a lelki közösségépítést. 2004 óta elnöke vagyok a Família Nagycsaládosok Egyesületének, ahol régióvezetőként társadalmi munkában dolgozom.

A kerületi felügyelői jelöltséget nagy megtiszteltetésnek tartom. Fő feladatomnak azt tartom, hogy püspök úr munkáját segítsem. Szükség esetén közvetítsem azokat a felvetéseket, megoldási lehetőségeket, amik a kerület működését javítják. Igen súlyos problémának tartom hazánk, és azon belül egyházunk demográfiai helyzetét, ami létszámcsökkenéssel, a templombajárók megfogyatkozásával párosul. A helyi egyházközségekben számos helyen nincs közösségi élet. Hiányzik a rövid, közép és hosszú távú missziói cél. Sajnos az elanyagiasodó világban a tárgyi életfeltételekkel szemben a lelki épülésre csökkenő igény van. Szeretnék egy "ébredési" időben akár segédmunkási feladatot is vállalni ahhoz, hogy ezen változtatni tudjunk.

Megválasztásom esetén a kerületi gondnoki és az egyházmegyei felügyelőségi tisztségemről lemondok.

Dr. Weltler János örökös tiszteletbeli felügyelő pályarajza
Prőhle Gergely országos felügyelő székfoglaló beszéde
Szabó György egyházkerületi felügyelő székfoglalója

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Nyugati Evangélikus Egyházkerület Egyházkerületünk az Internet országútján Elnökség Szabó György egyházkerületi felügyelő életrajza