Nyugati Evangélikus Egyházkerület
Tanulmányok a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületben
Tanulmányok, kiadványok
D. Kapi Béla: Lámpás az oltár zsámolyán

Megjelent a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium (Líceum) kiadásában Kapi Béla dunántúli egyházkerület püspökének emlékirata "Lámpás az oltár zsámolyán" címmel. Életéről, hitéről, munkásságáról ad hiteles történelmi leírást az ő művészien megfogalmazott stílusában. Vérzivataros, nehéz években, 1916-48 között vezette az egyházkerületét, egyházát szerető gondoskodással. Most, születésének 125. éves évfordulójára ezzel a könyvvel tisztelgünk előtte. Az emlékezés fénye hulljon rá. Kapi Béla emlékiratát Mirák Katalin rendezte sajtó alá, látta el jegyzetekkel.

A kötet 967 oldal, ára 2900,- Ft. Megvásárolható a Gimnáziumban, a győri püspöki hivatalban, Budapesten a Huszár Gál könyvesboltban.

Érdeklődni a 06-99-512-430 és a 06-20-207-3947-es telefonszámon lehet.

Megrendelhető postai utánvéttel Kapi Gyula 1155 Budapest, Naspolya u. 47. címen. Gyülekezeti iratterjesztés számára, 5 példánynál nagyobb rendelés esetén kedvezményt adunk.

Püspöki jelentés 2001
Püspöki jelentés 2002
Püspöki jelentés 2003
Püspöki jelentés 2004