Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2002 - 38 - Luther idézet

Luther idézet

"A hit harmadik, példátlan ajándéka az, hogy a lelket egybeköti Krisztussal, mint menyasszonyt a vőlegénnyel, úgyhogy ezzel a szentséggel – amint az apostol tanítja –, Krisztus és a lélek egy testté lesz. Ha pedig egy test, és igazi házasság, sőt mindennél sokkal tökéletesebb házasság jön létre köztük – minthogy az emberi házasság gyenge hasonlat ehhez az egyedülállóhoz –, akkor mindenük közös lesz: a jó is, a rossz is, úgyhogy ami Krisztusé, azzal mintegy a magáéval rendelkezhet és dicsekedhet a hívő lélek, és ami a léleké, azt Krisztus magának igényli, mintha sajátja volna. Becsüljük meg ezt a viszonyt, és felbecsülhetetlennek fogjuk látni. Krisztus tele kegyelemmel, élettel és üdvösséggel, a lélek tele bűnökkel, halállal és kárhozattal. Mármost közbejön a hit, és az történik, hogy Krisztusé a bűn, a halál és a pokol, a léleké pedig a kegyelem, az élet és az üdvösség." Luther Márton: Értekezés a keresztyén ember szabadságáról (Prőhle Károly fordítása)

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2002 38 Luther idézet