Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 26 - Püspökké Gáncs Pétert, felügyelővé Szemerei Zoltánt választották a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének gyülekezetei

A pünkösdkor megtartott szavazások eredményeként Gáncs Péter országos missziói lelkészt választották a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének új püspökévé. (Mint ismeretes, a választást D. dr. Harmati Béla püspök nyugdíjba vonulása miatt írták ki.) Az egyházkerület tájékoztatása szerint az 52 éves Gáncs Péter a 79 lehetséges egyházközségi szavazatból 51-et, vagyis a voksok 67,1 százalékát szerezte meg. Az egyházkerület másik püspökjelöltjére, Lupták György kiskőrösi lelkészre 25 szavazatot adtak le, ami 32,9 százalékot jelent. Az egyházkerületi felügyelői tisztségre (amely Sólyom Jenő akadémikus lemondásával üresedett meg) egyhangúlag az 59 éves Szemerei Zoltánt választották meg. (Szemerei Zoltán ez év júniusáig a MEE gazdasági főosztályát igazgatta.) Az új püspök és az egyházkerületi felügyelő beiktatására előreláthatólag szeptember 6-án kerül sor a Budapest-Deák téri templomban.

Regionális hozzárendelés: Déli Evangélikus Egyházkerület

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 26 Püspökké Gáncs Pétert, felügyelővé Szemerei Zoltánt választották a Magyarországi Evangélikus Egyház Déli Egyházkerületének gyülekezetei