Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2006 - 36 - Nemzetközi biblikus konferencia

Nemzetközi biblikus konferencia

Immár tizennyolcadik alkalommal gyûltek össze augusztus 27. és 30. között Szegeden katolikus és protestáns biblikusok, hogy meghatározott témákban véleményt cseréljenek – ezúttal a sínai törvénykezés és a Hegyi beszéd kapcsolatáról. A résztvevõk ez alkalommal búcsúztatták a konferencia védnökét, a nyugalomba vonuló Gyulay Endre megyés püspököt, a 60. születésnapját ünneplõ Jakubinyi György érseket, a konferencia társvédnökét, és köszönti az új szeged–csanádi püspököt Kiss-Rigó László megyés fõpásztort. A konferenciának az elmúlt tizennyolc évben 2347 résztvevõje és 227 elõadója volt. Ez utóbbiak közül 68 érkezett külföldrõl, jó néhányan kisebbségi magyar területekrõl, elõsegítve ezzel a hazai és a határon túli teológiák párbeszédét. A nemzetközi biblikus konferenciák elõadásait eddig tizennégy kötetben tették közzé. Maguk a konferenciák is nyitottak, bárki jelentkezhet rájuk, de elsõsorban azoknak ajánlják, akik valamilyen teológiai elõképzettséggel rendelkeznek. Az Evangélikus Hittudományi Egyetem „színeiben” az idén ifj. Fabiny Tibor és Hausmann Jutta professzorok tartottak elõadást Szegeden.

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2006 36 Nemzetközi biblikus konferencia