Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2007 - 07 - Luther-idézet

„Ezért kell tudnunk, hogy csak egy evangélium van, ám ezt több apostol megírta. Pál és Péter minden egyes levele, ráadásul Lukács könyve, az Apostolok cselekedetei is evangélium, még ha nem is írják le Krisztus minden tettét és szavát, hanem az egyikben erről vagy arról kevesebbet találunk, mint a másikban. Egy sincs a négy nagy evangélium között, mely mindent tartalmazna, s nem is kell tartalmaznia. Az »evangélium« nem más, mint egy Krisztusról szóló beszéd vagy történet. Az emberek közt is megesik, hogy ha valaki könyvet ír egy királyról vagy fejedelemről, hogy mit tett vagy mondott, és mi történt vele a maga korában, az többféle módon is megírható: hosszan és röviden. Így van az evangéliummal is, nem más ez, mint egy krónika, történet, elbeszélés Krisztusról, hogy ki ő, mit tett, mit mondott, és mi történt vele, s ezt az egyik rövidebben, a másik hosszabban, az egyik így, a másik pedig úgy írja le.”

Luther Márton: Mi az evangélium? (Csepregi Zoltán fordítása)

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2007 07 Luther-idézet