Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2007 - 39 - Vértanúkra emlékeztek

Vértanúkra emlékeztek

A vértanúság napján, szeptember 19-én szervezett ökumenikus imaórát a Sant’Egidio Közösség. A Városmisszió Budapest 2007 keretében a Szent István-bazilikában tartott közös fohászon a római katolikus, a református, az evangélikus és az ortodox felekezet képviselői – evangélikusként dr. Fabiny Tamás, az Északi Egyházkerület püspöke, valamint Kézdy Péter piliscsabai lelkész – emlékeztek meg mindazokról, akik Ázsiában, Európában, Afrikában és Amerikában a 20. században, illetve a közelmúltban áldozták életüket az evangéliumért. Az imaórát vezette és szentbeszédet mondott Ternyák Csaba egri érsek. A hit hős tanúinak példája – húzta alá a földbe esett búzaszem példázata alapján szóló igehirdető – olyan közös kincsünk, amelyet nem hangsúlyozunk eléggé. Holott ez minden keresztény számára értékes, az üldöztetésben minden egyház érintett. A vértanúság a leginkább ökumenikus cselekedet, itt minden felekezeti válaszfal leomlik. A jövőt tekintve ez a tény lehet a kovász Krisztus minden tanítványának teljes egységéhez – emelte ki az érsek.

G. Zs.

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2007 39 Vértanúkra emlékeztek