Gyóni Evangélikus Egyházközség

Gyóni Evangélikus Egyházközség
Történet
Valentínyi Erzsébet és László Milán

Meglehetősen viharos időszak után a gyóni evangélikusok újabb dilammával találták szembe magukat: megpályáztassák a megüresedett lélkészi állást, vagy felkérjék egyházkerületük püspökét, hogy belátása szerint helyezzen egy pásztort gyülekezetük élére? A hiány pótlásának e két változata között azért is nehéz volt dönteni, mert mindkét esetre megvolt a személyi megoldás. A pályázatra Selmeczi Géza Tamás rábaszentandrási parókus lelkész jelentkezett volna, Püspök Úr pedig László Milán beosztott missziói lelkészt küldte volna ki Gyónra. A döntés megkönnyítése érdekében a presbitérium néhány tagja Rábaszentandrásra, másik néhány tagja pedig a Miskolctól keletre eső missziói területre utazott el, hogy kicsit megismerkedjenek az ott élő, szóban forgó szolgálattevőkkel és családjaikkal. Az ismerkedést az is könnyítette, hogy Selmeczi Géza Tamást és László Milánt vendégszolgálatra invitálták meg Gyónra. Ezután következett a törvényes szavazás, amelynek végeredménye az lett, hogy a gyülekezet nem hirdeti meg a lelkészi állást. Ezzel Dr. Fabiny Tamás Püspök Úrra hárult a feladat, hogy az utódlást megoldja. Így következhettett be az, hogy Valentínyi Erzsébet és László Milán beosztott lelkészek léphettek Koczorné Heinemann Ildikó és Koczor Tamás helyére.

Gyülekezetünk kezdetei
(részletesen)