Választék
Protestáns Honlap
Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia
Pozsony (Bratislava, Preßburg Sk)
Academia Intropolitana - A pozsonyi egyetem
         Rovatok
Egyházak
Intézmények
Mérföldkövek
Panteon
Szellemi központok
Művészetek

Academia Intropolitana - A pozsonyi egyetem

Mátyás király

A magyar ifjak külhoni ? itáliai, német - egyetemeket kerestek fel tanulmányaik elvégzésére. I. Mátyás udvarába hívta a külföldi tudósokat, művészeket. E tények jelzik az akkori időkben is jelentős kulturális, tudományos kapcsolatokat.

1.  Mátyás feltett szándéka volt magyarországi egyetemek alapítása. Míg a budai egyetem csak terv maradt, addig a pozsonyi Academia Istropolitana megvalósult (1467). Vitéz János alapította I. Mátyás király hatékony segítségével.
Részletesen...

Pozsony városának története
Pozsony a XVI. században
Pozsony városa egykoron
Bél Mátyás
A Pozsonyi Ág. Hitv. Ev. Egyházközség Története
Okolicsányi Pál

Pozsony címere

Pozsony egy 15. századi metszeten

Protestáns Honlap Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia Pozsony (Bratislava, Preßburg Sk) Academia Intropolitana - A pozsonyi egyetem

A Protestáns Honlap Felvidék protestáns múltját bemutató anyagának elkészítését az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatta az IHM/ITP/2/C pályázat keretében.