Választék
Protestáns Honlap
Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia
Pozsony (Bratislava, Preßburg Sk)
Pozsony a XVI. században
         Rovatok
Egyházak
Intézmények
Mérföldkövek
Panteon
Szellemi központok
Művészetek

Pozsony a XVI. században

Miksa magyar király aláírása, az egykori Pozsonyi Evangélikus Líceum írattárában volt fellelhető az irat

Hazánk majdnem minden vidéke mutat fel napjainkban is középkori sajátosságokat. Az Alföld sár-, föld- és faerőditvényeinek nyomai, a felvidék huszita várromjai, a székelység és a régi besenyők kapuvárai a keleti és nyugati határokon, az aránylag elég jó karban levő nyugati határvárak Légrádtól Árvaváraljáig mindenütt a középkor egy-egy intézményének emlékét elevenítik fel képzeletünkben. Ezen középkorias jelleg csak az egészen modern városokban szűnt meg teljesen és nem szívesen nélkülözzük az egyenes, széles utcás, stíltelen vagy nagyon is kevert stílű házakkal bíró városokban.

Részletesen...

Pozsony városának története
Pozsony városa egykoron
Academia Intropolitana - A pozsonyi egyetem
Bél Mátyás
A Pozsonyi Ág. Hitv. Ev. Egyházközség Története
Okolicsányi Pál
         Képek

Rudolf magyar király aláírása, az egykori Pozsonyi Evangélikus Líceum írattárában volt fellelhető az irat

Luther Márton

A Pozsonyi Evangélikus Egyházközség első anyakönyvének címlapja

Az első evangélikus templom Pozsonban, erőszakkal adták a jezsuitáknak

Az első evangélikus templom elvétele

Az első magyar-szlovák templom, erőszakkal vették el és az Orsolyiták kapták meg

Az első magyar-szlovák templom elvétele

A pozsonyi evangélikus fatemplom

A pozsonyi magyar-szlovák evangélikus templom

A pozsonyi német evangélikus templom

A pozsonyi Kamper-ház. Itt tartották az első evangélikus istentiszteleteket

A Pozsonyi Evangélikus Líceum

Protestáns Honlap Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia Pozsony (Bratislava, Preßburg Sk) Pozsony a XVI. században

A Protestáns Honlap Felvidék protestáns múltját bemutató anyagának elkészítését az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatta az IHM/ITP/2/C pályázat keretében.