Választék
Protestáns Honlap
Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia
Pozsony (Bratislava, Preßburg Sk)
Pozsony városa egykoron
         Rovatok
Egyházak
Intézmények
Mérföldkövek
Panteon
Szellemi központok
Művészetek

Pozsony városa egykoron

A modern Magyarország megalapítása: A Pozsonyi Országgyűlés 1847/48 évi törvényei

Pozsony (Pressburg, most Bratislava), volt szabad királyi város Pozsony. vármegyében, a vármegye törvényhatóságának székhelye, a Duna bal partján, igen kies vidéken, a Duna sík partján a az ezt félkörben övező dombok lejtőin. Központja az Óváros, melyhez nyugat felől a Várhegyen épült (volt) Teréz város, keleten a (volt) Ferenc József város, északon a (volt) Vándorváros s ezentúl északkelet felé az Újváros csatlakozik.

Részletesen...

Pozsony városának története
Pozsony a XVI. században
Academia Intropolitana - A pozsonyi egyetem
Bél Mátyás
A Pozsonyi Ág. Hitv. Ev. Egyházközség Története
Okolicsányi Pál
         Képek

Mátyás főherceg eredeti aláírása, eredetije az egykori evangélikus líceum irattárában volt elérhető

Pozsony, Segner András emléktáblája

Az első magyar-szlovák templom, most katolikus templom

Gróf Illésházy István és neje Pálffy Katalin féldombormúve a Pozsonyi Dóm oldalfalában (Sterliczky felvétele)

Mátyás király

Zsigmond magyar király és német-római császár ábrázolása egy mozaikon

A magyar királyok pozsonyi koronázó székesegyháza

A pozsonyi Evangélikus Líceump_kozpont_pozsony_liceum

Protestáns Honlap Felvidék - Csehszlovákia - Szlovákia Pozsony (Bratislava, Preßburg Sk) Pozsony városa egykoron

A Protestáns Honlap Felvidék protestáns múltját bemutató anyagának elkészítését az Informatikai és Hírközlési Minisztérium támogatta az IHM/ITP/2/C pályázat keretében.