Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 39 - Oratio oecumenica

Mindenható örök Isten, mennyei Atyánk! Hálát adunk neked azért, hogy naponként gondot viselsz rólunk, és körülveszel minket szereteteddel. Hiszszük és valljuk, hogy minden gyermeked értékes számodra, Urunk, mégis olyan sokszor aggódunk a holnapért. Bocsásd meg kicsinyhitűségünket, és taníts meg önmagunkon túl is meglátni világodat! Kérünk, figyelmeztess, ha a kenyérgondok vagy éppen a pénz utáni hajsza miatt távolodni kezdünk tőled, és vezess viszsza arra az útra, melyet kijelöltél a számunkra. Könyörgünk hozzád a teremtett világért, add, hogy parancsod szerint bánjunk vele, hiszen ránk bíztad. Segíts, hogy – míg nem késő – rendbe hozhassunk mindazt, amit leromboltunk belőle. Segíts, hogy észrevegyük: felelősséggel tartozunk rendjéért és épségéért. Hálát adunk neked szent igédért, amely segít eligazodni életünkben, tanítványságunkban. Add, hogy ne csak halljuk, de éljük is, amit üzen a számunkra. Adj erőt, kitartást, reménységet mindazoknak, akik evangéliumod szolgálatában állnak. Segítsd őket, hogy munkájuk nyomán épüljön egyházunk, épüljenek gyülekezeteink. Küldd el Szentlelkedet a keresőkhöz és azokhoz, akik közömbösek, hogy hitet ébresszen a szívükben. Könyörgünk hozzád azokért, akik betegséget, csüggedést és gyászt hordoznak. Add, hogy segítő kézre találjanak, aki ráébreszti őket: a te irgalmad nem hagyja el őket a próbában, a teher alatt sem. Növeld hitüket, hogy a kereszt alatt se törjenek össze, hanem megtalálják a vigasztalást tenálad. Hálát adunk neked szeretteinkért, a testvéri közösségekért és a családi harmóniáért. Add, hogy mindig tudjuk értékelni és viszonozni mások figyelmességét és szeretetét. Őrizd meg gyermekeink mosolyát, szüleink bölcsességét, házastársunk odaadását. Segíts, hogy mindig legyen elég szeretetünk és türelmünk a számukra. Kérünk, tarts meg minket a benned való hitben és reménységben, hogy a tieid lehessünk életünkben és halálunkban, egykor pedig együtt legyünk a te országodban, ahol hitünk látássá, reménységünk pedig bizonyossággá lesz. Jézus Krisztusért kérünk, hallgass meg minket! Ámen.

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 39 Oratio oecumenica