Evangélikus Egyház - Online újságok - Evangélikus Élet - Archívum - 2003 - 40 - Magyar harangok

Magyar harangok

Déli harangszó a Magyar Rádióban

Fülep Ferenc technikai rendező ötlete alapján a millennium éve óta hallhatjuk hétről hétre delente a Kossuth rádióban a négy nagy felekezet – a római katolikus, a református az evangélikus és a görög katolikus – harangjait. Kiválasztásában az Ökumenikus Tanács segített a közszolgálati adónak. A Magyar Rádió jóvoltából A magyar harangok című kötet CD-melléklete segítségével ezentúl bárki meghallgathatja a 2000 pünkösdje óta bemutatott száz harang hangját, illetve azok rövid történetét Bőzsöny Ferenc avatott tolmácsolásában. Az útikönyvként is forgatható kiadványt szeptember 24-én mutatták be a Magyar Rádió márványtermében. Aznap – a harangszót követően – a Déli krónika élőben is kapcsolta a helyszínt, ahol Lengyel Anna mikrofonja előtt Kondor Katalin, a Magyar Rádió elnöke ismertette a vállalkozás létrejöttének körülményeit. Egyebek mellett elmondta, hogy a képes-hangos könyvnek már készül a folytatása, és újabb harminc-negyven település vár arra, hogy délidőben bemutatkozhasson. A „Magyar harangok. Déli harangszó a Magyar Rádióban” című kötet ünnepélyes bemutatóját megtisztelték jelenlétükkel az egyházi vezetők, az érintett települések képviselői, harangozók és harangöntők, nem utolsósorban pedig a kiadvány támogatói és a Déli harangszó mindennapi munkájában részt vevő rádiósok. A rövidesen bolti forgalomban is kapható könyvhöz Mádl Ferenc köztársasági elnök írt előszót.

Evangélikus Egyház Online újságok Evangélikus Élet Archívum 2003 40 Magyar harangok