Gyóni Evangélikus Egyházközség

Gyóni Evangélikus Egyházközség
Ifjúság
Ifjúsági tábor 2005
Hatodik nap, avagy keresős játék, eredményhirdetés és egy rögtönzött Stones-koncert

**Reggel a szokásosnál is nehezebb ébredtünk fel. Szombat lévén biztos mindenki egy kicsi többet szokott aludni, a megszokottnál. Nagy nehezen azért mindenki magához tért, bár a reggelinél azért lehetett látni egy pár álmos arcot (köztük az enyémet is). **

Reggeli és áhítat után megint kép alapján megfogalmazott vélemények, ötletek voltak terítéken. A két kép egy-egy pillanatkép volt a földalatti életéből. Miután megosztottuk a többiekkel, hogy mire is jutottunk, kaptunk időt felkészülni a Biblia-verseny aznapi fordulójára. A kitartás már lényegesen kevesebb, ám még mindig mindenki "elolvassa" a feladott szakaszt. Az más kérdés, hogy kinek mennyi marad meg belőle a következő két perc letelte után.

Délután egy kicsit hosszabb kimenőt kaptunk, mint a többi napokon. Én, Gabival és Tücsivel együtt csak úgy cél nélkül sétálgattunk a városban, s lefotóztunk mindent és mindenkit, ami ill. ami az utunkba került.

Délután négykor a Biblia-verseny részeként az ilyenkor szokásos keresős játék vette kezdetét. Kisebb könyörgés árán sikerült elérni azt is, hogy ne a gyorsaság legyen a döntő, hanem egy bizony időhatár betartása legyen szem előtt, s a válaszok helyessége legyen inkább hangsúlyosabb. A kérdések között voltak könnyűek és nehezek vegyesen, s olyanok is, amelyekkel nem minden helybéli boldogul. A sátoraljaújhelyiek készségesen segítették a csapatokat, ha valamit nem tudtak, tudták, hogy kit kell megkérdezni.

A keresést végül siker koronázta, mindenki tudott válaszolni minden kérdésre, kisebb-nagyobb nehézségek árán. Vacsora előtt még egy rögtönzött Stones-koncertre is sor került, Kinga vezetésével. Az eredmény egy része a mellékelt videón megtekinthető. Jagger-nek Kingától kellene tanácsot kérnie. Szerintem legalábbis.

A játék után sajnos a szerencse egy kis időre eltávozott köreinkből: az egyik csapatkapitány rosszul lett délután - talán az ebédtől. Vacsora után egy rövid tanácskozás során mi, csapatkapitányok arra a döntésre jutottunk, hogy a Biblia-verseny esti fordulóját nem tartjuk meg, a tegnap esti és a keresős játék eredményeinek összesítése határozza majd meg a végeredményt.

Ám a vacsora közben már Máté társaságára is számíthattunk. Áhítat és kis szabadidő után sor került az eredményhirdetésre, vagy valami hasonlóra. A díjak lényegében egyenértékűnek bizonyultak. Vicus és Kinga nem hirdetett utolsót, csak elsőt és három második helyezettet. Ígéretünkhöz híven sikerült megnyernünk Lajosnak a versenyt. Hátha kicsit jobb kedvvel tekint majd a gyógyulás rögös útja felé.

A díjak kiosztása és köszöntők mondása közben együtt szórakozott mindenki, hiszen itt ma mindenki nyertes volt, formalitás kérdése volt az egész. A befejezés után egy páran még az asztaloknál maradtunk, várva a már legendássá vált "cipős játékot". Pár kör után azonban Ildi néni úgy döntött, hogy a cipő elég hangos, ezért lecseréltük őket műanyag poharakra. De azok meg összetörtek a kezünkben...

**Erzsó**

Első nap, avagy kinél van egy vasúti menetrend?
Második nap, avagy hol ne játssz "színháború"t!
Harmadik nap, avagy kelj korán, hogy az állomáson várakozhass!
Negyedik nap, avagy séta a Magyar Kálvárián
Ötödik nap, avagy másszunk hegyet délután 3-kor
Utolsó nap, avagy a búcsúzás pillanatai
Filmriport
Összes kép

A díjkiosztáson
Ildikó a reggeli elött
Erzsó csapata a keresős játékon
Megtaláltam!
Márti néni és Attila bácsi nagyon finomakat főztek!
Közkedvelt játék volt a SOLO
Valakinek ezt a szobrot kellett megtalálnia.