Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség

Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség
Gyülekezeti munkatárs képzés

Az Északi Egyházkerület nyugalmazott püspöke, D. Szebik Imre kezdeményezésével már negyedik éve folyik Magyarországon – először Piliscsabán, majd Nyíregyházán – és 2010. decemberétől Békéscsabán gyülekezeti munkatárs képzés. Egyre nyilvánvalóbb, hogy a lelkészi szolgálatot segítő gyülekezeti munkatársak képzése és aktív közreműködése az egyházközségek életében nélkülözhetetlenül fontos. Feladatuk szociális és lelki segítés, evangélikus családok, idősek felkeresése. Azt is megfigyelhetjük, hogy evangélikus híveink jelentős számban nagyobb gyülekezetekben veszítik el kapcsolatukat a testvéri közösséggel, amelyen a személyes látogatás segíthet elsősorban. Erre a szolgálatra képezzük a munkatársakat, első renden, hiszen lelkészeink sokirányú elfoglaltsága miatt ritkábban tudnak látogatni, mint szeretnének. Az a gyülekezet, mely mindent a lelkészétől vár el, nem tudja betölteni evangéliumot hirdető, gyülekezeti közösséget erősítő, egyházépítő és elesetteket segítő szolgálatát. Ezért próbálunk arra elkötelezettséget érző gyülekezeti tagokat – életkortól függetlenül – keresni, akik szívesen részt vesznek segítőként ebben a munkában, olykor még a lelkész helyett is. Nem a lélekszám nagyságán múlik egy-egy gyülekezet – s egészében véve hazai egyházunk jövője sem -, hanem tagjai belső hitbeli elkötelezettségén. Az Újszövetség egyébként sem osztályoz nagy egyház és kis egyház között, ilyen besorolás csak később alakult ki. Legyen bátorságunk remélni, hogy az egyház Ura hűséges és aktív szolgálatok nyomán megadja a növekedést. Egyházunknak az a feladata, hogy híveit lelkileg és szociálisan segítse és építse a közösséget. Ezt a küldetést szánta számunkra az egyház Ura, Krisztus. Ezért szorgalmazzuk a munkatársak toborzását, és örülünk, hogy Piliscsaba és Nyíregyháza jó példája után sikeres a békéscsabai munkatárs képző.

A medgyesegyházai gyülekezetből négy fő vett részt a képzésen, köszönjük elkötelezettségüket.

Forrás: D. Szebik Imre nyugalmazott püspök

Anyakönyvi hírek, 2009 advent-2010