Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség

Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség
A templomtetö felújítása

Kedves Olvasó! Kedves Testvérem a Jézus Krisztusban!

1. éve, amikor Áchim Gusztáv tervei alapján elkezdték építeni az evangélikus gyülekezet templomát, meghatározó időszaka volt ez a község és az egyházközség életének. Azóta sok víz lefolyt a templom csatornáin és történelmünk folyómedrében. Templomunk több javításon esett át az évek során, 1938-39-ben teljes rekonstrukció történt, később, a kitelepítés által megcsonkult gyülekezet sem feledkezett meg Isten házáról, erején felül vállalva annak karbantartását és környezetének ápolását. Legutóbb 1997-től 1999-ig tettünk kisérletet arra, hogy az őseink által ránktestáltingatlant felújítsuk, a toronysüveg festése, valamint a külső javítás elkészült, a tető és a belső tér megújulása viszont anyagiak hiányában elmaradt. Apró lépésekben igyekeztünk tovább haladni: megújult az orgona, korszerű óramechanizmus hirdeti az idő múlását, templomkerítésünk vasszerkezetének korrodálódását megfékeztük. Ez idő alatt a tetőszerkezet és annak palafedése oly mértékben károsodott, hogy 2007-ben lépni kellett megmentése érdekében. Gyűjtést indítottunk helyben és vidéken egyaránt, segítségünkre sietett egyházmegyénk, országos egyházunk elnöksége, püspökségünk, az OKM és Önök, akik sok-sok lelkesedéssel, ötlettel és anyagi támogatással álltak mellénk. A mű elkészült, bár kisebb javítások még hátra maradtak, mégis hálát adhatunk Istennek, hogy a közel 15 millió forintos bekerülési költségből, alig ennek tizedét kell még összegyüjtenünk. Egyházközségünk nevében szeretnék ezúton is köszönetet mondani mindenkinek, aki anyagiakkal támogatta vagy kétkezi munkájával hozzájárult templomunk javításához, kérem, hogy a jövőben is segítsék gyülekezetünk előmenetelét. Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert " a jókedvű adakozót szereti az Isten". (2 Kor 9,7)

Kísérje Isten áldása az adakozókat!

Köszönettel és tisztelettel, Veres R. Csaba Endre gyülekezeti lelkész

Anyakönyvi hírek, 2009 advent-2010