Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség

Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség
Egy anyakönyv margójára

A tavalyi év végén, 2010. december 16-án ünnepélyes keretek között került sor Medgyesegyháza-Pusztaottlaka evangélikus gyülekezeteinek 1886-1911 között jegyzett, restaurált keresztelési anyakönyvének átadására a Művelődési Ház aulájában. A restaurálást a korábban nagyon rossz állapotban lévő könyv állaga tette szükségessé melyre pályázati forrásból nyílt lehetőség, a munkát Budapesten végezték el 484.000 forint összköltséggel. A salátalapokat szétbontották, kiegészítés és javítás után kézi úton újra írták a szükséges szöveget, majd félbőrbe kötve átadták egyházközségünknek-városunknak. Fontos megjegyezni, hogy az állami anyakönyvezés bevezetéséig ebben az anyakönyvben rögzítették a születéseket és kereszteléseket 1886. január 8-tól, az első gyermek január 7-én született és leány volt. Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Kondor Péter esperes, Ruck Márton polgármester és dr. Kormányos László képviselő, aki egyben a város történetét is ismertette. Az ideiglenes oltár mellett melyre, elhelyezésre került az anyakönyv, kiállítással is készültek a szervezők. Az emeleti klubteremben Orosz Gergely és Farkas-Tóth László tárlatát Várkonyi János festőművész nyitotta meg miközben László zongorán Bartók és Alem Patrik műveket adott elő. Az anyakönyv és a tárlat időközben átkerült a közösségi házba, ahol hivatali időben folyamatosan megtekinthető. Evangélikus egyházközségünk nevében köszönjük mindazok segítségét, akik a restaurálás költségeihez hozzájárultak illetve az ünnepélyes átadás lebonyolításában részt vettek.

Erős vár a mi Istenünk!

Veres R. Csaba Endre lelkész