Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség

Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség
Imahét a Krisztus-hívők egységéért

**kitartottak az apostolok tanításában**

Ebben az esztendőben január 16-23 között került megrendezésre az ökumenikus imahét. Talán sokan nem tudják, hogy az ökumené, a keresztény egységre törekvés, nem a modern kor vívmánya, hisz az első ilyen mozgalom 1740 körül ismeretes. Aztán 1846-ban megalakul az Evangéliumi Aliánsz, melynek imahetét épp ezekben a napokban tartja. A mai imahét **ősét** Paul Wattson katolikus plébános kezdeményezte, ezt **Ima nyolcad az Egyház egységéért** címmel egészen 1968-ig tartották. 1968-ban először vehették kézbe a papok és lelkészek a résztvevő egyházak által közösen kiadott imaheti hivatalos anyagot.

Az imahetek anyagát mindig egy meghatározó keresztény közösség készíti, a világ egy különleges helyzetben levő keresztény gyülekezete. Használtunk már dél-afrikai keresztények által készített, az apartheid utáni életre és nehézségekre figyelő és minket is figyelemre késztető anyagot, vagy skóciai, dél- és észak-amerikai keresztények anyagait is.

Az idei imaheti anyagot a jeruzsálemi egyházak készítették és az volt a céljuk, hogy a mai egyházak visszataláljanak a kezdetekhez, az apostoli időkbe, amikor megalakult a jeruzsálemi egyház, kétezer évvel ezelőtt, Pünkösdkor. Minden ma létező keresztény közösség ebből a gyülekezetből származik. A jeruzsálemi hívők arra kérték az ökumenikus istentiszteletek résztvevőit, hogy gondolkodjanak el azon, mennyire fontos az apostolok tanításához, a kenyér megtöréséhez, az imádsághoz való elkötelezettségük, odaadásuk. Ezek az elemek egyesítenek minket, jóllehet sokan és sokféle felekezetben tartozunk Krisztus egyetlen testéhez. Nem szabad azt sem elfelednünk, hogy Jeruzsálem, a Szentföld bizonytalan, ingatag helyzetben él, ezért kérik imádságainkat, hogy végre rájuk köszöntsön a béke korszaka. Az imahét liturgiájának célja volt, hogy hangsúlyozza az evangélium szolgálatának szeretetét, mely kiengeszteli az embert Istennel és az egész teremtett világgal.

Veres-Ravai Réka Júlia

Anyakönyvi hírek, 2009 advent-2010