Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség

Medgyesegyházai Evangélikus Egyházközség
Napjaink eseményei

1995.novemberétől segédlelkésze, majd 1999-től megválasztott lelkésze a gyülekezetnek Veres R. Csaba Endre, szolgálatában segítőtársa felesége Veres Ravai Réka Júlia csanádapácai segédlelkész. 1996-ban temetőjárda épült, megújult a harangozói lakás, 1997-től elkezdődött a templom felújítása, mely a bádogozás festését, a külső falak javítását; a sokat vitatott színváltoztatást (irattári anyag jelzi, hogy nem az egyházközség hibája, hiszen mai napig sem kaptunk választ terveinkre az Építési és Műemléki Osztály részéről) jelentette. Elindult ismét a toronyóra, elkészült a hangosítás; önerőből szerény díszkivilágítást kapott a templom. 1999. szeptember 12-én D. Dr. Harmati Béla püspök úr újraszentelte templomunkat, beiktattuk szolgálatába megválasztott lelkészünket. 2000-ben szigetelési munkákat végeztünk a gyülekezeti termen, megtörtént belső festése; elkezdődött a lelkészlakás felújítása, külsőleg megújult a temetőgondnoki lakás. 2001-ben (eddig), befejeztük az imaterem javítását, felújítottuk orgonánkat, folytatjuk a lelkészlakás javítását (ablakcsere, tetőjavítás). A gyülekezet és lelkészeinek eddigi munkája nem csak ingatlanjavításban fejezhető ki, amit a hitélet ébredése bizonyít. Az 1995-ben hittanra járó kis létszámú gyerekcsoport ma már 80-90 körüli, ami nem sok ugyan, de bíztató. Szerveztünk konfirmandus tábort Telekgerendáson, résztvevői voltunk az egyházmegye által rendezett szabadkígyósi gyereknapoknak, az Egyházmegyei Sportnapon Mezőberényben első helyezett lett leánycsapatunk kötélhúzásban. Idén nyáron hittantábort tartottunk Bánkúton a „Baross László” kastélyban. A templomba járók és a gyülekezeti életben résztvevők korosztálya is folyamatosan bővül, rendezvényeinkkel igyekszünk megszólítani, meghívni közösségünkbe mindazokat akik mindeddig útkeresők. A teadélutánok mellett, ma már hagyomány a Mikulás-napi vagy a farsangi ifjúsági és felnőtt közös szeretetvendégség; szintén hagyományteremtő szándékkal szerveztük meg a harmadik évezred első pünkösdjén a korábban konfirmáltak találkozóját. A helyi Szociális Otthonban rendszeresen folyik lelki gondozás, gyülekezeti bibliaórás csoportunk minden második héten közösen olvassa a Szentírást a bentlakókkal, alkalmanként közösen ünnepeljük az Úr szent vacsoráját. 1996-ban indítottuk útjára a „Medgyesegyházai Harangszót”, hogy ilyen formában is eljussunk azok otthonaiba akik betegek vagy ágyhoz kötöttek, esetleg bátortalanok. A média adta lehetőséget kihasználva rendszeresen tudósítunk a helyi lapban és a kábeltelevízióban is, fontosabb gyülekezeti eseményeinkről felvételt készítünk melyet a helyi csatornán alkalomszerűen levetítünk. Igyekszünk külföldi testvéregyházainkkal is felvenni a kapcsolatot. Az erdélyi Bácsfalusi Evangélikus Egyházközség csoportjához kapcsolódva a tavalyi évben Finnországban járt gyülekezetünk küldöttsége, az idei évben korábbi látogatásukat megerősítve újból ellátogatnak hozzánk finn testvéreink is. Erdélyi testvéreinkkel is szívesen ápoljuk a kapcsolatot, szülőföldi kötődése miatt elsősorban lelkészünk korábbi gyülekezetével.

Lelkészi hivatal: 5666. Medgyesegyháza, Kossuth tér 3. Tel.: (68)440 178

Istentiszteleti hely és gondnoki hivatal Medgyesegyházán: Kossuth tér 2. (áhítatot és istentiszteletet tartunk a Szociális Otthonban – Kossuth tér 5.) Istentiszteleti hely Pusztaottlakán: 5665 Pusztaottlaka, Petőfi u. 2.

Szórványainkról csak becsült számot mondhatunk, alkalmanként találkozunk, de nem fizetnek rendszeresen egyházfenntartást: Almáskamarás és Nagykamarás 10, Kevermes 2, Medgyesbodzás 10, a Gábortelepiek részben Csanádapácához tartozónak vallják magukat, számuk 5-10 között mozog. A többi település közül Kunágotán 2, Mezőkovácsházán kb. 20, Magyarbánhegyesen 3 evangélikus tartja a kapcsolatot gyülekezetünkkel, és kötődéseik miatt ide fizetnek egyházfenntartást.

Testvérgyülekezetünk hivatalosan nincs.

Erős vár a mi Istenünk!